Na pobočkách Slovenskej pošty je už možné používať platobné karty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|
Zľava - riaditeľ úseku pobočkovej siete a retailového predaja Slovenskej pošty Jozef Kišš,, riaditeľ Visa pre Slovensko a Česko Marcel Gajdoš,, generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa a manažér rozvoja obchodu Mastercard pre Slovensko a Českú republiku Martin Dolejš. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.

Zákazníci môžu zaplatiť platobnou kartou na všetkých poštových pobočkách, okrem piatich v limitovanom režime prevádzky. Slovenská pošta má vo svojej sieti v súčasnosti 1 576 pobočiek, vrátane pôšt Partner.

Na pobočkách Slovenskej pošty, a. s., je už možné uhrádzať platby aj platobnými kartami bánk. Ide o jeden zo zámerov stratégie Pošta 2020 prijatej novým vedením štátnej spoločnosti vlani na jeseň. Zákazníci môžu zaplatiť platobnou kartou na všetkých poštových pobočkách, okrem piatich v limitovanom režime prevádzky.

Slovenská pošta má vo svojej sieti v súčasnosti 1 576 pobočiek, vrátane pôšt Partner, ktoré prevádzkujú zmluvní partneri, najmä obecné úrady. Doteraz bolo možné uhrádzať platby bezhotovostne iba kartami Poštovej banky, resp. Poštovou kartou.

Za čokoľvek a bez poplatku

„Od februára je už možné platiť prakticky na každej pobočke za čokoľvek a bez akéhokoľvek poplatku platobnou kartou Visa alebo Mastercard,“ informoval v pondelok na brífingu generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

„Platba kartou je úplne bežnou záležitosťou, chceme zvýšiť zákaznícku spokojnosť a komfort na pobočkách Slovenskej pošty. Zároveň máme ambíciu týmto krokom pritiahnuť na pobočky viacej doručovanie balíkov, aby zákazníci mohli platiť za svoje dobierky platobnou kartou,“ uviedol Helexa s tým, že to ušetrí časť nákladov na spracovanie hotovosti na pobočkách.

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa skúša platbu kartou na pošte v Bratislave.
Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa skúša platbu kartou na pošte v Bratislave. Foto: Slovenská pošta. Foto: ilustračné, Slovenská pošta.

Platby bez obmedzenia

Slovenská pošta akceptuje najvyužívanejšie karty slovenských bánk – Visa, Mastercard, Maestro a Diners Club. Platba kartou je bez poplatku, zákazník ňou zaplatí rovnako ako v ktoromkoľvek inom obchode či reštaurácii. Za produkty a služby pošty je možné kartou platiť v akejkoľvek výške, keďže použitie karty nie je obmedzené minimálnou sumou.

Spoločnosť plánuje v tomto roku umožniť platbu kartou aj u kuriérov, zaviesť mobilnú aplikáciu, doplniť moderné vyvolávacie systémy, rozšíriť služby osvedčovania dokumentov na pobočkách a rozšíriť sieť balíkoboxov.

Medzi svetovou špičkou

Riaditeľ Visa pre Slovensko a Česko Marcel Gajdoš povedal, že používanie platobných kariet na poštách je veľmi dôležitý míľnik aj pre nich. „Slovensko patrí medzi krajiny, kde bezkontaktná technológia sa vyvinula takým spôsobom, že patríme medzi špičku v rámci celého sveta. Očakávame, že na pobočkách pošty bude platobná karta veľmi populárna,“poznamenal Gajdoš. Karta je podľa neho populárna nielen na pos termináloch, možno už platiť telefónom, či hodinkami.

„Prispievame k digitalizácii spoločnosti rozširovaním akceptačnej siete. Momentálne máme viac ako 45-tisíc miest, kde sa dá platobnou kartou platiť, plus 1 500 prevádzok (na poštách). Dostávame sa bližšie k penetrácii v západnej časti Európy,“dodal Gajdoš. Digitalizácia Slovenska sa podľa neho posúva pri počte a objeme transakcií na úroveň napríklad v Škandinávii, vo Veľkej Británii, či vo Francúzsku.

Slovenská pošta
Foto: Slovenská pošta.

Každodenná súčasť života

„Pošta je základnou inštitúciou v našom fungovaní, umožňuje komunikáciu a prináša ďalšie pridané služby. V tomto rozvoji budeme naďalej pokračovať a rozvíjať platbu kartou v ďalších segmentoch, nielen v tradičných, ale aj v netradičných,“ povedal manažér rozvoja obchodu Mastercard pre Slovensko a Česko Martin Dolejš.

SR podľa neho patrí v platbách medzi najinovantívnejšie krajiny a Mastercard pravidelne prináša inovatívne a bezpečné riešenia. „Sme každodennou súčasťou života Slovákov a budeme ich radi sprevádzať aj pri bezpečnom a jednoduchom platení kartou na svojej pošte,“uviedol Dolejš.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta