Na prvý zápas futbalistov Slovenska na majstrovstvách Európy v Nemecku cestovali tisíce fanúšikov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Okrem vládneho špeciálu leteli na úvodný zápas Slovenska v skupine na futbalových majstrovstvách Európy v Nemecku aj bežní fanúšikovia. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave v pondelok cestovali na nízkonákladové letisko Frankfurt Hahn a po večernom stretnutí s Belgickom vo Frankfurte nad Mohanom prileteli domov v noci na utorok. Pre agentúru SITA potvrdila lety s fanúšikmi hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Demovičová.

Ďalšie lety

Lety s fanúšikmi z Bratislavy a späť podľa údajov na portáli letiskovej spoločnosti zabezpečovala spoločnosť Alba Star s lietadlom Boeing 737-800. Letisko Frankfurt Hahn v spolkovej krajine Porýnie – Falcko je od najväčšieho nemeckého letiska Frankfurt vzdialené severozápadne približne 120 kilometrov.

Letisko Hahn je podľa neho desiate najväčšie pre cestujúcich v Nemecku. Slováci hrajú v skupine ešte s Ukrajinou 21. júna v Düsseldorfe, hlavnom meste Severného Porýnia -Vestfálska, a s Rumunskom 26. júna opäť vo Frankfurte nad Mohanom, ktorý je centrom Hessenska. „Ďalšie lety do Frankfurtu či Düsseldorfu v súčasnosti nie sú naplánované,“ dodala pre SITA Veronika Demovičová.

Stovky návštevníkov

Slovenskí fanúšikovia sa môžu dostať na EURO 2024 v Nemecku individuálne aj cez zájazdy cestovných kancelárií a agentúr. Podľa najväčšej športovej cestovnej kancelárie na Slovensku FutbalTour, ktorá pôsobí aj v Česku, Maďarsku a Rakúsku, v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom na štadión vo Frankfurte dopravili stovky návštevníkov.

„Otvárací zápas Slovenska na turnaji je vždy lákadlom. Navyše, Belgicko je najatraktívnejší súper v skupine. Vďaka týmto faktorom bol zápas Slovensko – Belgicko najžiadanejším,“ priblížil pre SITA Marek Vlha z uvedenej cestovky. Podľa neho celkovo bolo na štadióne približne 20-tisíc fanúšikov zo Slovenska.

Záujem o zápasy

Na zápas s Belgickom vypravili deväť autobusov z rôznych nástupných miest po celom Slovensku. „Charterové zájazdy sme tentokrát nemali v ponuke. Záujemcom o leteckú dopravu sme pripravili zájazd s komerčnými linkami z Viedne alebo Budapešti,“ uviedol Marek Vlha.

O lete z Bratislavy na letisko Frankfurt Hahn nemal žiadne informácie. S blížiacimi sa majstrovstvami Európy sa podľa zástupcu FutbalTour zvyšoval záujem o všetky zápasy Slovenska.

Aktuálne sú posledné voľné miesta v autobusových a leteckých zájazdoch na zápasy s Ukrajinou a Rumunskom. „Nemecko je futbalová krajina s výbornými štadiónmi a infraštruktúrou. Slovákov lákajú aj zápasy iných reprezentácií, najviac Anglicka, Portugalska a domáceho Nemecka,“ dodal pre SITA Marek Vlha s tým, že záujem je aj o vyraďovacie zápasy, vrátane finále 14. júla v Berlíne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Demovičová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika