Na zjazde z diaľnice D1 stojí takmer 500 kamiónov, polícia ich priebežne púšťa k hraničným priechodom s Ukrajinou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kamióny, polícia
Kolóna kamiónov, ktoré smerujú na Ukrajinu, končí pri obci Tibava, okres Sobrance. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na zjazde z diaľnice D1 stojí za sebou momentálne takmer 500 kamiónov. V smere od Petroviec nad Laborcom je pred Michalovcami odstavených viac ako 250 kamiónov.

Informovala o tom hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. Na miestach sa nachádzajú aj príslušníci policajného zboru a priebežne púšťajú kamióny k hraničných priechodom.

Čakacia doba je individuálna

Košická polícia musela aj začiatkom tohto roka pristúpiť k opatreniam zameraným na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky pred hraničných priechodom Vyšné Nemecké, okres Sobrance, z dôvodu tvoriacich sa kolón nákladných vozidiel. Aktuálne sa kolóna približne 450 kamiónov, ktoré smerujú na Ukrajinu, končí pri obci Tibava, okres Sobrance.

„Čakacia doba až po finálny proces vybavenia na hraničnom priechode je individuálna, a to podľa vývoja situácie na hraničnom priechode. Od toho závisí aj počet kamiónov, ktoré sú uvoľnené z odstavného priestoru a posunuté do kolóny pred hraničným priechodom,“ informovala polícia.

Niektorí sa dostali cez Maďarsko

Niektorí kamionisti sa na ukrajinské územie dostali cez Maďarsko. „Z tohto dôvodu nastala situácia, že na území Maďarskej republiky, na hraničnom priechode Záhony, do ktorého sa zlievajú kolóny nákladných vozidiel prichádzajúce z hraničného priechodu Slovenské Nové Mesto a Milhosť, stojí viac ako 1 200 kamiónov v takmer 30 kilometrovej kolóne,“ tvrdí Ivanová.

Maďarsko tak obmedzilo vstup kamiónov smerujúcich na Ukrajinu. Z tohto dôvodu dochádza k vytváraniu kolón nákladných vozidiel aj na rýchlostnej ceste R4 pred vstupom do Maďarska. „Vpúšťanie kamiónov z akéhokoľvek štátu, smerujúcich zo Slovenskej republiky na Ukrajinu cez územie Maďarska, je nateraz zastavené,“ doplnila.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Ivanová