NDS podpísala zmluvu na výstavbu ekoduktu vo Svrčinovci, postavia ho za približne 13 miliónov eur

Ekodukt Svčinovec

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala zmluvu na vybudovanie ekoduktu vo Svrčinovci. Zelený most umožňujúci migráciu zvierat v okolí diaľnice D3 postavia za približne 13,6 milióna eur spoločnosti Váhostav SK a Combin Banská Štiavnica.

Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. Ako ďalej doplnila, stavenisko odovzdajú zhotoviteľovi na začiatku júna a výstavba má podľa harmonogramu trvať zhruba do konca leta 2023.

Výstavba ekoduktu je financovaná z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. „Kritériom súťaže na zhotoviteľa nebola len najnižšia celková cena, do úvahy sme brali aj ďalšie dôležité aspekty. Dôraz sme kládli napríklad na kvalitu tímu odborníkov, náklady na prevádzku, obmedzenie prevádzky, dobu výstavby či dobu vypracovania projektovej dokumentácie,“ uviedla Žgravčáková.

Stavba D3 Zelený most Svrčinovec je rozdelená na dve časti – ekodukt nad cestou I/11 a ekodukt nad železničnou traťou. Prvá časť pozostáva z dvoch mostných objektov ponad cestu I/11 a ponad Šlahorov potok. Druhá časť obsahuje jeden mostný objekt, ktorý preklenie železničnú trať. Prechodová šírka ekoduktov je 80 metrov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie Combin Banská ŠtiavnicaNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)Váhostav - SK