Niektoré vlaky v okolí Žiliny opäť nejazdia, výluka však môže byť ukončená predčasne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK, vlak, vlaky, trať
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na úseku Žilina – Dolný Hričov, ktorý je na hlavnej železničnej trati z Bratislavy, nejdú ani tento víkend niektoré osobné vlaky. Podobne ako pred týždňom, v sobotu a nedeľu popoludní pre úpravu infraštruktúry na uvedenom úseku nepremávajú štyri osobné vlaky jazdiace na linke Žilina – Trenčín-Zlatovce a späť.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) o tom vopred informovala s tým, že cestujúci môžu využiť náhradnú autobusovú dopravu medzi Žilinou a Dolným Hričovom cez Horný Hričov. Výluka sa týka, rovnako ako minulý víkend, dvoch spojov s odchodmi zo Žiliny 12:44, 14:44, z Dolného Hričova 12:59, 14:59 smerom do Trenčína a opačne tiež dvoch spojov odchádzajúcich z Dolného Hričova 13:02, 15:02 do Žiliny.

ZSSK na základe informácie od správcu infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) upozornila, že výluka môže by predčasne ukončená v sobotu. Cestujúcim odporučila sledovať informácie na svojom portáli a na sociálnej sieti. Úsek Žilina – Dolný Hričov má 10 kilometrov, je na konci trate Bratislava – Žilina dlhej 201 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železnice Slovenskej republiky (ŽSR)Železničná spoločnosť Slovensko