Nitra nemá po zmene dopravcu problémy ako Bratislavský kraj, v meste jazdia všetky spoje MHD

Transdev Nitra.jpg

Nitre jazdí od začiatku roka napriek zmene dopravcu sto percent spojov mestskej hromadnej dopravy. Nenastal tak scenár z bratislavskej župy, kde mal nový vysúťažený dopravca na prímestskú dopravu problémy s nedostatkom vodičov.

„U nás si spoločnosť Transdev, ktorá od 1. januára zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu, prebrala prakticky všetkých vodičov na mestských linkách od predchádzajúceho dopravcu a k tomu ešte zamestnala ďalších približne desať nových vodičov,“ informoval hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

Menšie meškania

V prvom týždni s novým dopravcom boli podľa neho zaznamenané menšie meškania, najviac však pätnásťminútové, ktoré súvisia s nasadením nových autobusov a nových systémov. Stalo sa, že „zamrzol“ palubný počítač v autobuse a vodič ho musel reštartovať.

Cestujúci si podľa Holúbka ešte len zvykajú na nové spôsoby platieb a tak sa stáva, že sa chodia informovať priamo k vodičovi, čo tiež môže spôsobovať niekoľkominútové meškanie spojov.

Iná kvalita cestovania

V súvislosti s rozšírením možnosti platieb za služby mestskej hromadnej dopravy je v riešení problém s akceptovaním platobných kariet jednej banky. Podľa primátora Nitry Mareka Hattasa je pre Nitru moderná a komfortná mestská hromadná doprava veľmi dôležitá.

Prilákať viac ľudí do verejnej dopravy je možné len novými a peknými autobusmi, s ktorými nový dopravca prišiel. „Tieto autobusy predstavujú celkom inú kvalitu cestovania, a to nehovorím ja, ale každý, kto sa v nich už viezol,“ povedal Hattas.

Spoločnosť Transdev uspela v tendri na služby mestskej hromadnej dopravy v Nitre a piatich priľahlých obciach, získala tak zákazku na 10 rokov. Do mesta pod Zoborom prišla s 80 novými autobusmi v bledomodrej farbe, všetky sú nízkopodlažné, vybavené klimatizáciou, bezpečnostnými kamerami, navigačnými panelmi alebo USB nabíjačkami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HattasTomáš Holúbek
Firmy a inštitúcie Transdev