Nová kruhová križovatka v Liptovskom Hrádku už slúži motoristom, stála bezmála 411-tisíc eur (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
LIPTOVSKÝ HRÁDOK: Nová kruhová križovatka
V Liptovskom Hrádku dokončili výstavbu kruhovej križovatky na ceste II/537 a III/2358 v lokalite pod Skalkou. Súčasťou prác bola okrem samotnej komunikácie aj realizácia chodníkov, dažďová kanalizácia, prekládka vodovodu a verejné osvetlenie. Liptovský Hrádok, 8. september 2023. Foto: SITA/Žilinský samosprávny kraj
Tento článok pre vás načítala AI.

V Liptovskom Hrádku dokončili výstavbu kruhovej križovatky v lokalite pod Skalkou. Ako informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová, z eurofondov financovaná investičná akcia si vyžiadala bezmála 411-tisíc eur.

S výstavbou okružnej križovatky na ceste II/537 a III/2358 začala spoločnosť Metrostav DS v júni. „Výstavba trvala štyri mesiace. Súčasťou prác bola okrem samotnej komunikácie aj realizácia chodníkov, dažďová kanalizácia, prekládka vodovodu a verejné osvetlenie,“ priblížila Lacová.

Kruhovú križovatku mali stavať už vlani, lenže ŽSK bol krátko po odovzdaní staveniska nútený ukončiť zmluvu s firmou Cestné stavby Liptovský Mikuláš a vypísať nový tender. Do neho sa prihlásila len spoločnosť Metrostav DS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Metrostav DSŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)