Nové cestovné poriadky v Trnavskom kraji zlepšujú prípoje autobusov k vlakom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek, ktorých objednávateľom je Trnavský samosprávny kraj, vstúpili do platnosti v nedeľu 11. decembra.

Úprava grafikonu vlakovej dopravy

Zmeny v nich sú navrhnuté tak, aby korešpondovali s úpravou grafikonu vlakovej dopravy. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja s tým, že v procese ich prípravy boli akceptované aj návrhy a pripomienky verejnosti.

„Táto pravidelná zmena cestovných poriadkov prímestských autobusov je pomerne veľká, vzhľadom na zavedenie reformného grafikonu vlakovej dopravy. Zareagovali sme viacerými úpravami v jednotlivých cestovných poriadkoch, pričom sme zapracovali aj návrhy verejnosti,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zlepšenie prípojov autobusov k vlakom

Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. Župa následne podnety od obyvateľov spracovala, prerokovala so župnými zmluvnými dopravcami a časť z nich zapracovala do cestovných poriadkov.

Úpravy sa týkajú zlepšenia prípojov autobusov k vlakom v menších i väčších prestupných uzloch po celom kraji, ako aj jazdných časov jednotlivých liniek a spojov.

Odbor dopravnej politiky Úradu Trnavského samosprávneho kraja dostal desiatky podnetov, ktoré podľa jeho pracovníčky Evy Pišovej v maximálne možnej miere zapracoval do nových cestovných poriadkov. Čas odchodu prímestských autobusov si obyvatelia môžu skontrolovať na webových stránkach dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva PišováJozef Viskupič
Firmy a inštitúcie Arriva TrnavaSAD Dunajská StredaSKAND Skalica