Novomešťanov trápi vybudovanie novej cesty cez Račianske mýto, magistrát považuje ich obavy za neopodstatnené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Uzavretá cesta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Obyvatelia bratislavského Nového Mesta sa obávajú vybudovania novej cesty, ktorá by mala viesť cez frekventované Račianske mýto.

Novomešťania pre agentúru SITA odôvodnili svoju obavu tým, že neexistujúca plánovaná cesta, ktorá má byť súčasťou zberného okruhu, je stále zakreslená v aktuálnom Územnom pláne (ÚP) Bratislavy.

Zmeny by sa dotkli viacerých

„Ak by malo prísť k realizácii ÚP a cesty, tak by bolo dotknutých veľa právnických aj fyzických osôb, ktoré vlastnia pozemky na vytýčenom území,“ skonštatovali.

Téma je aktuálna aj z dôvodu, že v tesnej blízkosti plánovanej cesty mestská časť nedávno zrevitalizovala park Račianske mýto s detským ihriskom na časti pozemku, ktorú jej za týmto účelom zverilo do správy hlavné mesto.

ÚP Bratislavy, Račianske mýto
ÚP Bratislavy, Račianske mýto Zdroj: MIB

Obava je neopodstatnená

Obava obyvateľov je však podľa vyjadrenia magistrátu neopodstatnená. „Hlavné mesto neuvažuje s výstavbou cestnej komunikácie cez park na Račianskom mýte,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca magistrátu Peter Bubla.

Projekt Adaptácia parku na Račianskom mýte prostredníctvom vodozádržných opatrení sa realizoval vďaka podpore z Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Celková suma projektu bola vo výške 1 516 276 eur, z toho výška nenávratného finančného príspevku bola 850 510,59 eura. Park v obmedzenom režime sprístupnili verejnosti pre Vianocami.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bubla
Firmy a inštitúcie Magistrát hl. m. SR Bratislava