Obmedzenia na železniciach vo Vysokých Tatrách a pri Starej Ľubovni sa končia, vlaková doprava sa vracia do normálu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Národný dopravca vypravil pre deti mimoriadne vlaky
Foto: ilustračné, ZSSK
Tento článok pre vás načítala AI.

Na úsekoch Starý Smokovec – Vyšné Hágy a Stará Ľubovňa – Podolínec sa končia niekoľkodňové obmedzenia v železničnej doprave pre výlukové práce na tratiach. Cestujúci tam môžu v piatok za vlaky využívať náhradnú autobusovú dopravu ešte do 13:00.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ju zaviedla na týchto úsekoch za všetky vlaky od začiatku tohto týždňa na niekoľko hodín denne. Zároveň upozornila na predpokladané meškania vlakov dotknutých výlukou v trvaní približne 15 minút.

Náhradná autobusová doprava na úseku Starý Smokovec – Vyšné Hágy vedie popri železničnej trati po trase Nový Smokovec – Sibír – Tatranské Zruby – Tatranská Polianka – Danielov dom – Nová Polianka – Vyšné Hágy. Deväťkilometrový úsek Starý Smokovec – Vyšné Hágy je súčasťou trate Tatranských elektrických železníc (TEŽ) Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso dlhej 29 kilometrov.

Medzi Starou Ľubovňou a Podolíncom možno využiť náhradnú dopravu cez Forbasy a Nižné Ružbachy. Úsek Stará Ľubovňa – Podolínec má 13 kilometrov, nachádza sa na trati Poprad-Tatry – Plaveč v dĺžke 60 kilometrov, ktorá vedie aj cez Studený Potok, Kežmarok, Spišskú Belú. Odbočka zo Studeného Potoka do Tatranskej Lomnice má 9 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko