Omikron ochromil autobusovú dopravu pod Tatrami, až 30 percent vodičov skončilo v karanténe

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
255960815_968355194025168_5114761914979377517_n.jpeg
Z dôvodu výpadkov vodičov autodopravca nevypravil množstvo spojov. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Pozitívne testovaní vodiči na ochorenie COVID-19, ale aj karanténne opatrenia predstavujú pre prevádzku autobusovej dopravy pod Tatrami obrovské problémy. Len v minulom týždni tam z tohto dôvodu evidovali výpadok tridsiatich percent z celkovo približne dvesto vodičov.

Pre médiá to uviedla riaditeľka spoločnosti Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad Marianna Krajčová Gočová. Už niekoľko dní po sebe preto dopravca musel pristúpiť k redukcii spojov, na dnešný deň ich odriekol trinásť.

Prevádzkovateľovi dopravy pod Tatrami chýbali vodiči aj počas predošlej vlny pandémie a situácia sa nezmenila. „Vodiči musia ostať v izolácii a vtedy je nevyhnutné niekoho nahradiť. Nie je to jednoduché v priamej prevádzke, museli sme niektoré spoje v prímestskej doprave odrieknuť,“ vysvetlila riaditeľka spoločnosti s tým, že v rámci spojov mestskej hromadnej dopravy sa snažia nahrádzať všetko.

Dopravcu potešilo skrátenie karantény z desiatich na päť dní, no podľa riaditeľky aj súčasné karanténne opatrenia spôsobujú problém v prevádzke.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marianna Krajčová Gočová
Firmy a inštitúcie Slovenská autobusová doprava (SAD)