Petržalský parkovací systém (PPS) v najväčšej bratislavskej mestskej časti je platný a legálny. Uviedol to starosta Petržalky Ján Hrčka v nadväznosti na medializované informácie o parkovaní v mestskej časti, kde v súčasnosti v niektorých lokalitách platí aj mestský parkovací systém PAAS.
PPS (modré čiary) platí v Petržalke od roku 2019 a podľa starostu bude platný až do príchodu celomestského systému PAAS (biele čiary).
PPS zostáva v platnosti
Starosta vyvracia medializované informácie o tom, že pri dočasnom, rezidentskom a bezplatnom parkovaní v rámci PPS postupoval protizákonne a nad rámec svojich kompetencií.
Petržalčania sú nespokojní s parkovacím systémom PAAS, väčšina chce referendum
„Nie je to tak, čo koniec-koncov potvrdzuje aj rozhodnutie Petržalky danej časti protestu prokuratúry nevyhovieť a jej konštatovanie, že ďalšie kroky proti nášmu parkovaniu podnikať nemôže a nebude,“ vysvetlil starosta.
Petržalský systém PPS teda podľa neho zostáva aj naďalej v platnosti, a to až do príchodu celomestskej parkovacej politiky PAAS, tak ako to bolo od spustenia PPS na jeseň v roku 2019 dohodnuté a plánované.
Situácia je neprehľadná
Hrčka pripustil, že situácia je v mnohých prípadoch pre laickú, ale aj odbornú verejnosť neprehľadná. Podľa neho sa však nie je čomu čudovať, keďže magistrát mal PPS v celej Petržalke prevziať a nahradiť svojím PAAS už v roku 2021.
Jedna skúšobná jazda električky nie je na otváranie šampanského, tvrdí starosta Petržalky - FOTO
„Je rok 2025, stále sa tak nestalo a nestane sa tak minimálne do konca roka 2026. Žiaľ, s tým už ako starosta veľa neurobím, pretože zmenou pravidiel si parkovaciu politiku sám magistrát vybral primárne do svojich kompetencií, aj keď sme ju ako mestská časť chceli riešiť sami, keďže kolegovia nestíhajú,“ skonštatoval Hrčka.
Zároveň pripomenul, že Petržalka pokuty za nesprávne parkovanie nikdy neudeľovala, avšak v oboch systémoch ich môže aj naďalej udeľovať magistrát a jeho mestská polícia.