Počas leta obnovia prevádzku autovlakov do chorvátskeho Splitu, dovolenkári sa povezú v najmodernejších vozňoch

Cestovanie vlakom
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas blížiacej sa letnej turistickej sezóny bude opäť jazdiť autovlak k Jadranskému moru. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) bude spojenie z Bratislavy do chorvátskeho Splitu prevádzkovať v spolupráci s rakúskym partnerom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) od 3. júna do 24. septembra 2022 dvakrát týždenne.

18-hodinová cesta ku moru

Ako informoval slovenský národný dopravca, cesta za dovolenkou pri najbližšom mori po železnici trvá približne osemnásť hodín a vedie cez Viedeň, Graz a Záhreb.

Autovlak má plánovaný odchod z bratislavskej hlavnej stanice v letnom období každý utorok a piatok o 15:51 a príchod do Splitu v stredu, resp. v sobotu ráno o 9:50.

Max. kapacita je 30 vozidiel

Na spiatočnú cestu sa z centra Dalmácie vydá v stredu a sobotu o 17:28, s príchodom do Bratislavy vo štvrtok, resp. v nedeľu necelú hodinu pred poludním.

„Vlak bude radený z najmodernejších klimatizovaných oddielových vozňov ZSSK na sedenie a klimatizovaných lôžkových a ležadlových vozňov. Vo vlaku bude maximálna kapacita 30 miest na prepravu osobných automobilov,“ priblížil železničný dopravca. Cestujúci si môžu do vlaku vziať aj motorku, skladací bicykel či domáce zviera.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÖBB Österreichische BundesbahnenZSSK Železničná spoločnosť Slovensko