Prešovský kraj zrekonštruoval ďalšie cesty, do opráv investoval vyše pol milióna eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
cestár, oprava ciest
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Prešovský samospráv kraj (PSK) nedávno prostredníctvom svojej Správy a údržby ciest opravil ďalšie cestné úseky v okrese Prešov.

Rekonštrukciou prešiel necelý kilometer na trase Kokošovce – Abranovce a nový koberec má tiež 1,5 kilometra medzi Suchou Dolinou a Sedlicami. Prešovská župa do ich modernizácie investovala z vlastných zdrojov takmer 570-tisíc eur.

Zrekonštruovali takmer kilometer

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, v rámci rekonštrukcie cesty III/3444, prechádzajúcej intravilánom a extravilánom obce Kokošovce a extravilánom obce Abranovce, sa zrekonštruovalo 775 metrov vozovky.

„Kompletnou výmenou tu prešli jej konštrukčné vrstvy. Nasledovalo zhotovenie geotextílie, rezanie škár a ich tesnenie zálievkovou asfaltovou zmesou. V závere stavebných prác sa vybudovali a spevnili krajnice a zrealizovalo zvislé a vodorovné dopravné značenie,“ konkretizovala Jeleňová. Investícia do opráv tohto úseku bola vo výške 356-tisíc eur.

Kraj investoval vyše 200-tisíc eur

Rekonštrukciou prešiel aj úsek cesty III/3462 Suchá Dolina – Sedlice. V rámci prác sa na ňom odfrézovala stará poškodená vozovka a položil nový asfaltový koberec dlhý 1 455 metrov.

Súčasťou stavebných prác bolo aj vytvorenie vodorovného dopravného značenia. PSK do tejto cestnej akcie investoval 213-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja