Prímestská doprava už jazdí vo víkendovom režime, BSK odporúča cestujúcim použiť vyhľadávač spojení

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva, autobus, Bratislava

Prímestská doprava v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) oddnes jazdí vo víkendovom režime, samospráva odporúča použiť vyhľadávač spojení.

„Viacerí mi píšete, že do vašej obce nejazdia autobusy. Vzhľadom na to, že sú školské prázdniny a autobusy jazdia vo víkendovom režime s rozšíreným počtom spojov v špičke, obslužnosť je viac ako 90 percent. Takmer všetky plánované spoje teda premávajú,“ uviedol na sociálnej sieti predseda BSK Juraj Droba.

Používajte vyhľadávač spojení

Dôvod prečo konkrétny spoj nepremáva môže byť podľa Drobu ten, že do niektorých obcí jazdia iné čísla spojov, na aké sú ľudia zvyknutí.

„Odporúčam, aby ste si cesty plánovali cez Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja (IDS BK). Ideálne, aby ste nevyhľadávali konkrétne spoje, ale trasu z bodu A do bodu B,“ poznamenal predseda BSK.

„Spoločnosť Arriva som požadoval, aby do cestovného poriadku zaraďovali len tie spoje, o ktorých s určitosťou vedia, že budú vypravené. Od BSK bude dopravca dostávať pokutu presahujúcu 20-tisíc denne až do momentu, pokiaľ nebude všetko fungovať aspoň na 95 percent,“ doplnil s tým, že tieto peniaze pôjdu na kompenzácie cestujúcich a v januári bude z pokút financovaná autobusová doprava zdarma.

Arriva má rozsiahle výpadky spojov

Od 15. novembra zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá vyhrala medzinárodnú súťaž. Pôvodnému dopravcovi Slovak Lines sa skončila 15-ročná zmluva a nebolo možné ju už predĺžiť. Arriva zaznamenala rozsiahle výpadky spojov, a to najmä v okresoch Senec a Pezinok.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie Arriva Mobility SolutionsBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Slovak Lines