Prímestská doprava v Trnavskom kraji bude počas Veľkej noci premávať, ale vo sviatočnom režime

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva - autobus
Autobus spoločnosti Arriva Trnava. Foto: Arriva Trnava.

Autobusy prímestskej dopravy spoločnosti ARRIVA v Trnavskom kraji budú počas veľkonočných sviatkov premávať v sviatočnom režime.

Na Veľký piatok 10. apríla, v nedeľu 12. apríla a v pondelok 13. apríla budú spoje premávať ako v nedeľu a štátom uznaný sviatok. V sobotu 11. apríla budú autobusy premávať ako počas akejkoľvek inej soboty v roku.

Mnohí cestujú aj mimo okres

„Po rokovaní s autobusovými dopravcami sme sa rozhodli, že nepristúpime k úplnému obmedzeniu autobusovej dopravy. Musíme zobrať do úvahy, že mnohí ľudia v našej župe musia cestovať za prácou aj mimo svoj okres. V mnohých prípadoch sú to zdravotnícki zamestnanci alebo pracovníci zariadení sociálnych služieb. Nechceme ešte ďalšími opatreniami sťažovať situáciu našim zamestnávateľom a ich zamestnancom a ohroziť pacientov a klientov zdravotníckych či sociálnych zariadení v župe,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Samosprávne kraje pristupujú k autobusovej doprave počas veľkonočných sviatkov rôzne, napríklad Prešovský a Košický zrušili všetky spoje.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Mestská hromadná doprava v jednotlivých mestách Trnavského kraja bude zabezpečovaná podľa požiadaviek jednotlivých samospráv. V Trnave premávajú autobusy aj počas pracovných dní vo víkendovom režime.

V Piešťanoch je zabezpečovaná počas pracovných dní až do odvolania v obmedzenom režime ako v posilnenú sobotu. V Hlohovci platí mimoriadny režim a vybrané spoje mestskej hromadnej dopravy až do odvolania nepremávajú, v Senici jazdia mestské autobusy ako v sobotu.

Nezabudnúť ochranné prostriedky

Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke spoločnosti ARRIVA Trnava v sekcii Cestovné poriadky.

„Cestujúcich prosíme, aby nosili najmä pri nástupe do autobusu a počas cesty ochranné rúška, prípadne šál či šatku. Zároveň cestujúcim odporúčame, aby v prostriedkoch verejnej dopravy dodržiavali dostatočný odstup a podľa možnosti nosili aj rukavice. Je to v záujme ich vlastného bezpečia, ale aj ochrany vodičov, ktorí pre nich každodenne zabezpečujú verejnú dopravu a denne vozia desiatky cestujúcich. Naši kolegovia v tejto neľahkej situácii zabezpečujú, aby sa cestujúci pracujúci v nemocniciach a iných prevádzkach mohli dostať do práce a domov,“ zdôraznila Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti ARRIVA na Slovensku.

Pravidelnú autobusovú dopravu v Trnave a širokom okolí zabezpečuje ARRIVA Trnava, na juhu kraja SAD Dunajská Streda a na Záhorí SKAND Skalica.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Petra Helecz
Firmy a inštitúcie Arriva TrnavaSAD Dunajská StredaSKAND Skalica