Program Dní mesta Prešov obmedzí premávku v centre mesta, zmeny sa týkajú aj mestskej hromadnej dopravy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MHD Prešov
Tento článok pre vás načítala AI.

V súvislosti s konaním kultúrneho programu v rámci podujatia Dni mesta Prešov bude od štvrtka 20. do soboty 22. júna obmedzená doprava v centre mesta.

Uzavretá hlavná ulica

Hlavná ulica bude pre dopravu uzavretá vo štvrtok 20. júna medzi 17:30 a 23:30, v piatok 21. júna od 17:30 do 00:30 a sobotu 22. júna od 15:30 do 00:30 nedele 23. júna. Obmedzenia sa dotknú aj premávky mestskej hromadnej dopravy.

Ako informoval Juraj Handzuš z oddelenia dopravnej prevádzky Dopravného podniku mesta Prešov, v súvislosti s obmedzením budú trolejbusové linky 1, 2, 4, 5, 7 a 8 nahradené autobusmi a spolu s ostatnými autobusovými linkami pôjdu po obchádzke cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská.

Na obchádzke obslúžia zastávky Okružná, Floriánova a Poliklinika. Naopak, neobsluhované ostanú zastávky Trojica, Na Hlavnej a Divadlo Jonáša Záborského.

Čiastočne neobsluhované zastávky

Čiastočne neobsluhovaná bude zastávka Duklianska v smere na Trojicu, ktorú v sobotu 22. júna neobsluhuje linka 21. Pri zastávke Poliklinika linky MHD smerujúce k Trojici obslúžia nástupisko na Remscheidskej ulici.

Počas výluky sa mení aj organizácia premávky liniek 21 a 23. Spoločný rozjazd posledných denných spojov o 22:22 bude počas všetkých troch dní realizovaný zo zastávky Okružná.

Na podujatí Dni mesta Prešov sa od štvrtka 20. do nedele 23. júna predstavia viaceré osobnosti slovenskej i českej hudobnej scény, medzi inými Katarína Knechtová, Tereza Mašková, Le Payaco, Billy Barman, Dominika Mirgová, Separ, či Fallgrapp.

Hlavným dejiskom podujatia bude tradične pešia zóna v Prešove. Pódium bude umiestnené rovnako pri Konkatedrále sv. Mikuláša. Súčasťou akcie bude aj bohatý sprievodný program. Najväčší mestský festival v Prešove bude zároveň spojený aj s pripomienkou 777. výročia prvej písomnej zmienky o meste.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Billy BarmanDominika MirgováKatarína KnechtováSeparTereza Mašková
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta Prešov