Púchovská MHD bude pre ľudí zdarma, cieľom je znížiť počet áut v uliciach a zlepšiť parkovaciu politiku

MHD Púchov

Všetci občania s trvalým pobytom na území mesta Púchov budú mať od 1. septembra možnosť bezplatne cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD). V autobusoch MHD sa budú preukazovať rezidenčnou dopravnou kartou.

Príslušný cenový výmer zavádzajúci bezplatnú dopravu pre Púchovčanov schválili mestskí poslanci na stredajšom rokovaní zastupiteľstva.

Rezidenčná karta bude neprenosná

Rezidenčnú dopravnú kartu si budú môcť Púchovčania vybaviť v Púchovskom informačnom centre po predložení dokladu, ktorým preukážu svoj trvalý pobyt na území mesta.

„Nový typ dopravnej karty, platnej len v systéme autobusovej dopravy Púchov, bude personalizovaný. Rezidenčná karta bude neprenosná a vystavená konkrétnej osobe, držiteľ takejto karty bude môcť cestovať bezplatne. Ostatné dopravné karty zostávajú aj naďalej platné so zľavami v zmysle cenového výmeru,“ priblížila novinku hovorkyňa mesta Laura Krošláková.

Zníženie počtu osobných vozidiel

Od zavedenia bezplatnej MHD si radnica sľubuje zníženie počtu osobných vozidiel najmä v čase rannej a popoludňajšej špičky.

„Cieľom je tiež zlepšiť parkovaciu politiku v meste a pri spoločnosti Continental, a v neposlednom rade znížiť náklady domácnosti na pohonné hmoty, ktoré predovšetkým v súčasnosti dosahujú obrovský nárast a zaťažujú tak rodinné rozpočty,“ dodala Krošláková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Laura Krošláková
Firmy a inštitúcie Continental