Regionálne linky budú presmerované na novú autobusovú stanicu Nivy, prvý spoj zamieri na letisko Schwechat

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobus
Autobus spoločnosti Slovak Lines. Foto: ilustračné, Slovak Lines

Regionálne autobusové linky budú od štvrtka 30. septembra presmerované na novú autobusovú stanicu v Bratislave. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová.

„Už od štvrtka budú regionálne autobusové linky, zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK), začínať a končiť na novej autobusovej stanici Nivy,“ uviedla s tým, že autobusy budú jazdiť v nezmenených časoch v zmysle platných cestovných poriadkov. Náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici bude v prevádzke už len v stredu.

Stanica bude otvorená nonstop

Nová autobusová stanica je umiestnená na prvom podzemnom podlaží komplexu Nivy, otvorená bude nonstop a nepretržite prístupná vchodom od Nivy Tower (zastávka MHD Košická).

„V čase otváracích hodín nákupného centra (7:00 – 23:00) môžu cestujúci na autobusovú stanicu prísť až ôsmimi vchodmi,“ poznamenala Vozárová.

Pokladne na novej stanici budú v pracovné dni otvorené od 6:00 do 20:00 a cez víkendy a sviatky od 8:00 do 18:00. Najbližšie zastávky MHD sú Autobusová stanica a Košická.

Prvý spoj Slovak Lines

Stanica, ktorá stojí na mieste pôvodnej, bude moderným autobusovým terminálom letiskového typu. Denne ňou prejde takmer 10-tisíc cestujúcich a 1 100 autobusov, pričom jej maximálna kapacita je v počte spojov až päťnásobná.

Jej prevádzkovateľ, spoločnosť Slovak Lines Služby, ju otvorí vo štvrtok 30. septembra. Prvý spoj s cestujúcimi, ktorý odíde z novej autobusovej stanice z nástupiska č. 1, bude pravidelná linka Slovak Lines Express na letisko Schwechat s odchodom o 3:00.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Vozárová
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná dopravaLetisko Viedeň - SchwechatSlovak Lines