Ryanair ponúkne zvýhodnené letenky z Bratislavy, v letnej sezóne bude mať 21 pravidelných liniek

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude počas tohtoročnej letnej letovej sezóny od konca marca do záveru októbra prevádzkovať z Bratislavy 21 pravidelných liniek. Napríklad na grécky ostrov Korfu, do britského Edinburghu, Kaunasu v Litve či na Lanzarote, jeden z Kanárskych ostrovov.

Zvýhodnené letenky z Bratislavy

„Tento letný letový poriadok je podporený dlhodobou investíciou spoločnosti Ryanair, ktorá na bratislavskom letisku bázuje dve lietadlá,“ uviedla v pondelok manažéka Ryanairu pre strednú a východnú Európu a Pobaltie Alicja Wojcik Golebiowska.

Ako podotkla, od apríla ponúknu aj zvýhodnené letenky z Bratislavy do letných destinácií. Ryanair po takmer 20 rokoch pôsobenia na najväčšom slovenskom letisku cez neho prepravil 15-miliónov cestujúcich. Jubilejnou sa stala v pondelok pasažierka na pravidelnej linke dopravcu do gréckeho Solúna.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave o tom informovalo s tým, že to preňho znamená prekročenie symbolickej hranice.

Rozvíjanie spolupráce

„Je to potvrdenie, že táto letecká spoločnosť je u nás dominantná a je pre nás stabilným, spoľahlivým partnerom už 19 rokov,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Novota. Očakáva, že vzájomná spolupráca sa bude naďalej rozvíjať aj do budúcna.

Ryanair zabezpečuje zo slovenskej metropoly najviac pravidelných letov, medzitým už začal predaj leteniek počas tohtoročnej letnej sezóny. Spoločnosť prevádzkuje lety z Bratislavy od roku 2005, kedy začala s tromi linkami na letiská Londýn – Stansted, Miláno – Bergamo a Frankfurt – Hahn.

„Za celú históriu pôsobenia na bratislavskom letisku írska spoločnosti prevádzkovala celkovo 50 pravidelných liniek. V roku 2023 prevádzkovala z Bratislavy 23 pravidelných leteckých liniek,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Najviac cestujúcich v roku 2019

Za posledných päť rokov prepravil Ryanair najviac cestujúcich na pravidelných linkách z Bratislavy na letiská Londýn – Stansted, Dublin, Miláno – Bergamo, Brusel – Charleroi a Manchester a späť.

„Najviac cestujúcich, takmer 1,2 milióna, prepravila spoločnosť Ryanair v roku 2019,“ poznamenala Tóthová. Dopravca previezol na bratislavských linkách viac ako milión cestujúcich podľa ich počtu aj v rokoch 2016, 2018, 2010, 2017, 2015 a 2011.

Ryanair Holding je v súčasnosti najväčšia nízkonákladová letecká skupina v Európe, pod túto materskú spoločnosť patria dcérske spoločnosti Ryanair, Buzz, Lauda a Malta Air. Letecká skupina tak spája vyše 240 destinácií vo viac ako 40 krajinách Európy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan Novota
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanair