Rýchlostná cesta R1 pri Banskej Bystrici bude presmerovaná do voľného pruhu, dôvodom je oprava vozovky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Oprava cesty
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opravuje vozovky rýchlostnej cesty R1 pri Banskej Bystrici. Doposiaľ vykonané práce majú hodnotu zhruba 360-tisíc eur, ďalšia oprava vozovky v blízkosti križovatky Banská Bystrica – Kremnička bude stáť 480-tisíc eur. Diaľničiari v piatok informovali, že tieto práce začnú v pondelok 24. júna v ranných hodinách a potrvajú približne dva týždne, pričom nebudú prebiehať v nedeľu.

„Do nového, kvalitného povrchu vozovky R1 pri Banskej Bystrici investujeme celkovo približne 850-tisíc eur,“ potvrdil prevádzkový riaditeľ NDS Rastislav Droppa.

Oprava vozovky bude realizovaná postupne

Nasledujúca oprava vozovky bude realizovaná postupne. Týka sa úseku ľavého jazdného pásu R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena v kilometroch 157,2 – 155,8 v pravom jazdnom pruhu a ľavého jazdného pásu v kilometroch 155,8 – 152,2 v pravom jazdnom pruhu a na krajnici. Práce budú pozostávať z výmeny obrusnej vrstvy spočívajúcej v odfrézovaní starej a položení novej vrstvy asfaltového koberca a výmeny ložnej vrstvy odfrézovaním starej a položením novej vrstvy asfaltového betónu.

„Práce budú prebiehať počas prvého týždňa opráv na úseku R1 v ľavom jazdnom páse v kilometroch 157,2 – 154,7 v pravom jazdnom pruhu a v druhom týždni v ľavom jazdnom páse v kilometroch 154,7 – 152,2 v pravom jazdnom pruhu,“ priblížil hovorca NDS Tomáš Ferenčák.

Doprava bude presmerovaná

„Pri prácach na daných úsekoch R1 bude doprava presmerovaná do voľného (rýchleho) jazdného pruhu,“ dodal.

NDS tradične žiada motoristov, aby boli obozretní, ohľaduplní a dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami. Najmä aby rešpektovali rýchlostne limity, a to z dôvodu nielen vlastnej bezpečnosti, ale aj pracovníkov na ceste.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav DroppaTomáš Ferenčák
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)