SAD Poprad avizuje zmeny v autobusovej doprave, dopravca upozornil aj na nový školský spoj pre žiakov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MHD Poprad
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V prevádzke regionálnej prímestskej autobusovej dopravy pod Tatrami nastanú od 1. novembra zmeny.

Zrušené trasy

Z dôvodu ukončenia rekonštrukcie mosta v Tatranskej Kotline budú upravené cestovné poriadky na linke 812 medzi Lendakom, Kežmarkom a Popradom, ďalej na linke 866 na trase Ždiar, Kežmarok a Poprad a tiež na linke 803, ktorá spája Lendak so Starým Smokovcom a Štrbským Plesom.

Ako dnes informoval dopravca SAD Poprad, odklonové trasy sa zrušia. Podľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja má byť most cez rieku Biela účastníkom cestnej premávky sprístupnený práve 1. novembra.

Nový školský spoj

Dopravca tiež upozornil na nový školský spoj pre žiakov a študentov dochádzajúcich z obcí Štrba a Lučivná do Popradu na linke 824, ktorý bude z Tatranskej Štrby vyrážať o 6:45. Zmenu čaká aj spoj s odchodom v pracovných dňoch o 18:36 z Vikartoviec do Popradu, ktorý bude premávať so zachádzkou v Hranovnici.

Na základe pokynu Prešovského samosprávneho kraja však budú niektoré spoje od novembra v regióne zrušené. Dotknú sa Spišskej Teplice, Malého Slavkova a Kežmarku, Strání pod Tatrami, obce Havka i Spišskej Starej Vsi, ale aj Zálesia.

Zrušené spoje ovplyvnia dopravu aj medzi Katúňom a Spišským Podhradím, ale aj Levočou, Harichovcami a Spišskou Novou Vsou, ako aj Domaňovcami. Presné cestovné poriadky sú zverejnené na internetovej stránke dopravcu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SAD Poprad