Skupina Arriva zmení majiteľa, riaditelia sú nadšení a vo verejnej doprave budú služby poskytovať naďalej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva.jpg
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravná skupina Arriva, pôsobiaca aj na Slovensku, vo štvrtok privítala navrhovanú transakciu medzi spoločnosťami Deutsche Bahn (DB) a I Squared Capital.

Vlastníctvo spoločnosti

Deutsche Bahn ako vlastník dopravcu v priebehu roka 2024 po splnení obvyklých podmienok a schválení prevedie vlastníctvo spoločnosti na I Squared. Investícia poskytne Arrive vhodnú platformu pre rast.

Generálny riaditeľ skupiny Arriva Mike Cooper navrhovanú transakciu označil za veľkú príležitosť a začiatok novej dôležitej kapitoly ich podnikania.

„Tím spoločnosti I Squared zdieľa naše presvedčenie o poskytovaní udržateľných dopravných služieb, ktoré vyhovujú potrebám zajtrajška, ako aj súčasným tlakom,“ uviedol Cooper.

Investícia I Squared do skupiny Arriva podľa neho pomôže využiť nové príležitosti a vytvoriť hodnotu pre všetkých, ktorí sú pre Arrivu dôležití.

Poskytovanie služieb

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku Michal Horák považuje oznámenie o transakcii za výbornú správu pre celú spoločnosť Arriva a pre jej pôsobnosť na Slovensku.

„Pod vedením nového majiteľa môžeme s dôverou hľadieť do budúcnosti, pričom na spôsobe poskytovania našich služieb sa nič nemení,“ podotkol Horák.

Aj naďalej budú podľa neho poskytovať služby pre objednávateľov verejnej autobusovej dopravy. Arriva zabezpečuje na Slovensku verejnú autobusovú dopravu v piatich z ôsmich krajov – v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Žilinskom a Košickom.

Spoločnosť I Squared má za sebou investície do infraštruktúrnych spoločností – od spoločností zaoberajúcich sa energetickými riešeniami, ako je Aggreko, až po spoločnosti poskytujúce dopravné a logistické služby vrátane TIP Group.

Arriva je popredným poskytovateľom osobnej dopravy v celej Európe, zamestnáva približne 35 500 ľudí a zabezpečuje približne 1,5 miliardy prepravených cestujúcich v 10 európskych krajinách.

Zabezpečuje ich prepravu autobusmi, vlakmi, autokarmi, električkami, vodnými autobusmi, pričom prevádzkuje systémy zdieľania bicyklov a dopravné riešenia aj na požiadanie.

Arriva pôsobí v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ArrivaDeutsche Bahn