Spoločnosť GEFCO Slovakia otvorila svoju novú pobočku v Nitre

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ilustračné foto: pixabay.com.

Logistický park Dolné hony s rozlohou 12 tisíc štvorcových metrov slúži hlavne ako sklad pre zásobovanie výrobných liniek klientov z automobilového priemyslu. V novej pobočke vzniklo zatiaľ štyridsať pracovných miest.

 Spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., dcéra logistickej skupiny GEFCO, začala prevádzku svojej novej pobočky v Nitre. Logistický park Dolné hony s rozlohou 12 tisíc štvorcových metrov slúži hlavne ako sklad pre zásobovanie výrobných liniek klientov z automobilového priemyslu.

Ako spoločnosť informovala, od otvorenia pobočky obsadila celkovo štyridsať pracovných pozícií a ďalší nábor zamestnancov plánuje na začiatok budúceho roka. Najviac zamestnancov prijala na pozíciu skladník, resp. vodič vysokozdvižného vozíka.

Strategicky výhodná poloha

Nový logistický park ako súčasť dodávateľského reťazca pre klientov z oblasti logistiky automobilového priemyslu pomôže spoločnosti naďalej dosahovať kontinuálny rast. „Rok 2017 bol pre našu spoločnosť ďalším hospodársky silným rokom. Preto aj v tomto roku môžeme neustále rozširovať svoje aktivity a expandovať. Dôkazom toho je aj otvorenie nitrianskej pobočky, ktorá nám umožní využiť potenciál tejto strategicky výhodnej polohy vo viacerých smeroch,“ povedal generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski.

Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski. Foto: GEFCO.
Na Slovensku pôsobí štrnásť rokov

Spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., so sídlom v Bratislave bola založená v auguste 2004. V SR má štrnásť pobočiek s novou, poskytuje logistické a prepravné služby spoločnostiam v priemysle, automobilovom priemysle, maloobchode, pri jednostopových vozidlách a v elektronike. Spoločnosť má deväťsto zamestnancov v pobočkách v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Strečne, Poprade, Košiciach, Kechneci, Haniske, vo Vyšnom Nemeckom a Nitre.

Firma má základné imanie 530,14 tis. eur, jej vlastníkom je spoločnosť GEFCO so sídlom vo francúzskom Courbevoie. Hlavným dôvodom vzniku spoločnosti na Slovensku bola potreba zabezpečiť vstupnú logistiku pre automobilku PSA v Trnave a druhým zabezpečenie distribúcie nových vozidiel do siete dílerov značiek Peugeot a Citroen.

Foto:: gefco.net.
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať