Spoločnosť ŽOS Zvolen zmodernizuje desiatky vlakových jednotiek pre České dráhy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vlak, interiér vlaku,
Foto: ilustračné SITA/Radoslav Maťaš

Spoločnosť ŽOS Zvolen, a. s., uspela v súťaži na modernizáciu ďalších 22 vlakových jednotiek Stadler RS1 pre železničného dopravcu České dráhy, a. s. Ako v pondelok informovala spoločnosť, prototyp prvej modernizovanej jednotky plánuje odovzdať v septembri budúceho roka. Objem zákazky dosahuje v prepočte takmer deväť miliónov eur.

„Modernizácia jednotiek sa uskutoční v rokoch 2022 a 2023. Hlavnou časťou je návrh a inštalácia klimatizácií podľa požiadaviek technických špecifikácií interoperability, rádiostaníc či vlakových zabezpečovačov,“ uviedol generálny riaditeľ ŽOS Zvolen Imrich Czére. Vlaky dostanú aj nový náter vo farbách Českých dráh.

Prvú modernizovanú vlakovú jednotku Stadler GWT D6460 odovzdali zvolenskí „žoskári“ už v novembri a teraz k nemu pridali druhú. Odovzdaný vlak mieri do skúšobnej prevádzky v Olomouckom kraji. Vlaky prešli kompletnou generálnou opravou všetkých systémov, v rámci modernizácie strojári opravili podvozky, motor a generátor, okruh klimatizácie, brzdné systémy a interiér.

„Do konca roka dodáme Českým dráham celkovo štyri vlakové jednotky, pričom zvyšných osem budeme postupne odovzdávať v prvom polroku 2022,“ priblížil plán generálny riaditeľ ŽOS Zvolen Imrich Czére.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Imrich Czére
Firmy a inštitúcie České dráhyŽOS Zvolen