Bratislavský samosprávny kraj začal s rekonštrukciou ciest na Záhorí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BSK
Správa ciest BSK začala s revitalizáciou cesty II/501 v úseku Rohožník-Plavecký Mikuláš a v intraviláne obce Kuchyňa v okrese Malacky. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v pondelok začala s revitalizáciou cesty II/501 v úseku Rohožník-Plavecký Mikuláš a v intraviláne obce Kuchyňa v okrese Malacky. Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, revitalizácia začne na úseku medzi Rohožníkom a Sološnicou. Od júla začnú revitalizovať intravilány obcí Kuchyňa a Plavecké Podhradie.

V auguste príde na rad revitalizácia ciest obce Plavecký Mikuláš a úsek medzi Sološnicou, Plaveckým Podhradím a Plaveckým Mikulášom. Intravilán obce Sološnica zrealizujú ako posledný.

„Predmetom stavby je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podložia a jeho stabilizácia technológiou recyklácie za studena na mieste, ako aj výmena asfaltových vrstiev vozovky cesty II/501,“ priblížila Forman.

V intravilánoch obcí Kuchyňa, Sološnica, Plavecké Podhradie a Plavecký Mikuláš vymenia asfaltové vrstvy vozovky v hrúbke 10 centimetrov. Cieľom revitalizácie je zlepšenie stavebno-technického stavu konkrétneho úseku cesty. Predpokladaný čas realizácie je osem mesiacov. Práce budú realizovať v čiastočnej uzávierke so striedavou premávkou. Vodičov žiadajú o zvýšenú pozornosť a trpezlivosť pri prejazde danými úsekmi cesty.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Forman
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj