Sprevádzkovanie električky do Dúbravky blokuje spor v Dolných Krčacoch

Električku do Dúbravky blokuje nový majiteľ pozemku pod meniarňou Foto: DPB

Termín spustenia prevádzky električiek v bratislavskej mestskej časti Dúbravka je stále otázny. Prevádzke električky stále bráni spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch.

Dúbravčania tak naďalej prestupujú v Karlovej Vsi na zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) Borská na náhradný autobus X5. Informovala o tom Dúbravka na sociálnej sieti po kontrolnom dni na modernizácií Dúbravsko-Karlovskej radiály.

Vodičov čakajú dopravné obmedzenia

Zhotoviteľ v spolupráci s hlavným mestom pripravuje nový harmonogram prác. Okrem iného majú prestavbu združenej zastávky Záluhy a podchodu Damborského sprevádzať dopravné obmedzenia a taktiež čiastočne uzavrú cestu Mikuláša Schneidera-Trnavského.

Zhotoviteľ má o nich informovať vopred. „Zaujímala nás samozrejme Dúbravka, termíny, návrat električky do mestskej časti i plánovaná združená zastávka a prestavba podchodu Damborského a s tým súvisiace dopravné obmedzenia,“ uviedla mestská časť.

Stavebné práce na dráhe v časti obratisko Karlova Ves – Damborského (po novom Záluhy) v Dúbravke ukončili 20. decembra.

Majiteľ meniarne zablokoval prístup

Spusteniu električkovej dopravy až do Dúbravky však bráni spomínaný spor o vstup na pozemky pod meniarňou Dolné Krčace, z ktorej je napájané trakčné vedenie pre túto trasu.

„Prístup k meniarni v súčasnosti znemožňuje nový vlastník pozemku pod ňou. Robíme všetky potrebné kroky k tomu, aby sme sa do nej dostali v čo možno najkratšom čase,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Od mája je naplánovaná najťažšia etapa modernizácie, ktorá má trvať približne 130 dní. Modernizovať sa má najdlhší úsek trate od tunela po Molecovu, kde plánujú postaviť nový prestupný terminál.

Finálny a záväzný termín dokončenia modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály vo všetkých etapách je 12. september 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom