Trenčianska župa opätovne hľadá autobusového dopravcu, zvažuje aj alternatívne možnosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Trenčín
Mesto Trenčín. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Trenčiansky samosprávny (TSK) kraj opäť vyhlásil verejné obstarávanie na dopravcu pre poskytovanie služieb regionálnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme, a to zvlášť pre región Považie a pre región hornej Nitry.

Zároveň však podľa Lenky Kukučkovej z kancelárie predsedu TSK zvažuje alternatívu v podobe zabezpečenia dopravnej obslužnosti územia vo vlastnej réžii.

Kraj upravil niektoré podmienky súťaže

Verejné obstarávanie na dopravcu kraj pôvodne vyhlásil už vo februári minulého roku. Vo februári tohto roka bol nútený verejné obstarávanie zrušiť, pretože ponuky výrazne presiahli predpokladanú hodnotu zákazky.

Nastala situácia, že kraj by pri súčasných rozpočtovaných daňových príjmoch vynakladal viac ako polovicu rozpočtovaných daňových príjmov na výdavky na zabezpečenie služieb prímestskej autobusovej dopravy.

„Trenčiansky samosprávny kraj po úprave niektorých podmienok súťaže, ktoré by mali priniesť finančné úspory v očakávaných ponukách, opätovne oznámil začiatok nového verejného obstarávania na dopravcu pre poskytovanie služieb regionálnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme na území kraja s rozdelením na dve časti – región Považie a región horná Nitra,“ uviedla župa v tlačovej správe. Lehota na predkladanie ponúk bola stanovená do 25. júna 2024.

Alternatívne zabezpečenie

Zároveň kraj zverejnením na Úradnej tabuli TSK oznámil, že alternatívne zvažuje zabezpečenie dopravnej obslužnosti územia kraja vo vlastnej réžii, ak na trhu nájde partnera z radov dopravcov, ktorý by prejavil záujem na kooperácii so župou.

Na účely preskúmania trhových možností vyzval relevantné subjekty na prihlásenie sa s lehotou na prejavenie záujmu o spoluprácu do 12. júna 2024.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Kukučková
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)