Trenčíne si za parkovanie v centre meste opäť zaplatíte

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Možnosť bezplatného parkovania sa po dvoch mesiacoch končí
V Trenčíne sa končí možnosť bezplatného parkovania po dvoch mesiacoch končí Foto: Pixabay

Od 22. mája sa v Trenčíne opäť začne platiť za parkovanie. Na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva o tom rozhodli poslanci úpravou príslušného všeobecne záväzného nariadenia (VZN). Primátor Richard Rybníček považuje marcové rozhodnutie dočasne zrušiť regulované parkovanie za zmysluplné, avšak postupom času sa situáciu s parkovaním hlavne v centre mesta stala neúnosnou.

Občania požadovali zrušenie bezplatného parkovania

Bezplatnú možnosť parkovania zaviedli v Trenčíne 24. marca ako ústretový krok, ktorý umožní využívanie osobnej dopravy širšiemu okruhu obyvateľov.

„Situáciu s parkovaním monitorovali pracovníci útvaru mobility i mestská polícia. Občania sa už krátko po zavedení bezplatného parkovania dožadovali návratu k úhradám za parkovanie. Ak napríklad odišli z parkoviska spred domu, hoci len na krátky čas, pri návrate mali problém nájsť voľné miesto,“ priblížila situáciu z posledných týždňov hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Regulácia parkovania do skončenia pandémie

Pôvodný zámer radnice bol pozastaviť reguláciu parkovania v Trenčíne až do ukončenia mimoriadnej situácie.

„Keďže vývoj epidemiologickej situácie sa zlepšuje a aj štát postupne uvoľňuje prijaté opatrenia, prichádzame s návrhom obnoviť platenie za parkovanie. K tomuto rozhodnutiu prispeli aj požiadavky občanov z pásiem, kde už parkovné bolo vyberané, ktorí sa sťažujú, že došlo k zníženiu počtu voľných parkovacích miest, keďže viacerí vodiči prestali opätovne využívať na parkovanie garáže a dvory,“ komentoval návrh nariadenia primátor Rybníček s tým, že platnosť parkovacích kariet končiacich sa po 21. máji bude predĺžená o 59 dní.

Hodinu zadarmo poslanci neschválili

Poslanec Miloš Mičega sa snažil v rámci novely VZN presadiť pozmeňovací návrh, aby každý trenčiansky držiteľ parkovacej karty mohol do konca roka raz denne parkovať v centre mesta hodinu zadarmo.

„Pomohlo by to jednak samotným občanom, aby si mohli na úrade niečo vybaviť, ale aj prevádzkam v centre mesta, kde sa títo občania zastavia na kávu, zmrzlinu, kúpia si niečo v obchode,“ zdôvodnil svoj návrh Mičega.

V poslaneckom zbore však nenašiel dostatočnú podporu ani na to, aby splatnosť nových parkovacích kariet bola odložená o 90 dní.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Rybníček