Tender na trať Poprad Tatry - Vydrník sa predražil o vyše sto miliónov eur, posvieti si na to ÚVO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaky, Tatry, Tatranské elektrické železnice, ZSSK
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje verejnú súťaž Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) na modernizáciu traťového úseku Poprad Tatry – Vydrník.

Navýšenie o 130 miliónov eur

Ako informoval v utorok na svojom portáli, o postupe železničiarov na základe námietok proti vylúčeniu z tendra má rozhodnúť do 12. júna.

Úrad začal konanie o preskúmaní úkonov kontrolovaného, teda ŽSR, ešte 4. mája, pričom na rozhodnutie má tridsať dní od doručenia dokumentácie verejného obstarávania.

Železnice vyhodnotili ponuky 26. mája a za úspešného uchádzača vybrali Združenie pod Dubinou so spoločnosťami TSS Grade, a. s., a Doprastav, a. s.

Tie navrhli realizovať zákazku za najnižšiu cenu takmer 369 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), oproti pôvodným odhadovaným nákladom v objeme 238,5 milióna eur je vyššia o viac ako 130 miliónov eur, alebo zhruba o 55 %.

Posúdenie podmienok

Pôvodnú predpokladanú cenu skoro za 221 miliónov eur bez dane železnice predtým zvýšili o 17,6 milióna eur. Združenie Vydrník v zložení Eurovia CS, a. s., Strabag, s.r.o., OHLA ŽS, a. s., a AŽD Praha, s.r.o., ponúklo cenu zhruba 385 miliónov eur a združenie spoločností Budimex, S.A., a Váhostav-SK, a. s., 425,6 milióna eur bez DPH.

ŽSR v informácii o vyhodnotení ponúk zverejnili aj výsledok posúdenia splnenia podmienok účasti u úspešného uchádzača, vrátane finančného a ekonomického postavenia, technickej alebo odbornej spôsobilosti a iných podmienok.

Neinformovali o vylúčení nejakého uchádzača. Tender na modernizáciu úseku Poprad Tatry – Vydrník vyhlásili vlani koncom júla ako časť plánovanej rekonštrukcie úseku Poprad Tatry – Krompachy v rámci postupnej modernizácie železničnej trate Žilina – Košice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AŽD PrahaBudimexDoprastavEurovia CSStrabagTSS GRADEÚVO Úrad pre verejné obstarávanieVáhostav - SKŽSR Železnice Slovenskej republiky