Úrad pre verejné obstarávanie skúma nový tender NDS na mýtne služby za takmer 50 miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mýto
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nový tender Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) na poskytovanie mýtnych služieb za takmer 50 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) preveruje Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

V dvoch začatých konaniach skúma postup diaľničiarov na základe námietok proti podmienkam v iných dokumentoch potrebných na vypracovanie ponuky alebo v návrhu poskytnutých kontrolovaným, ako aj v súťažných podkladoch alebo v iných dokumentoch zákazky. Úrad o tom informoval vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že uvedené konania začal už pred týždňom.

NDS predtým predĺžila pôvodnú lehotu na predkladanie a otváranie ponúk z 28. februára na 30. marca. Aktualizovala súťažné podklady a od zverejnenia opakovanej verejnej súťaže na mýtne služby začiatkom tohto roka do termínu na predkladania ponúk odpovedala na 90 otázok záujemcov. Diaľničiari zatiaľ neinformovali, kto a aké ponuky v tomto tendri predložil.

Priebeh verejnej súťaže

Proces verejného obstarávania bude ukončený až podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom. Do tohto momentu by nebolo zo strany NDS korektné poskytovať akékoľvek informácie o priebehu verejného obstarávania, aby sme neovplyvňovali priebeh verejnej súťaže,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Zákazka na mýtne služby je plánovaná na takmer jedenásť rokov, vrátane opcie na päť rokov. Súťažné podklady zahŕňajú prípravu, skúšobnú prevádzku a poskytovanie mýtnych služieb, napríklad platobnej infraštruktúry, logistiky či prevádzky palubných jednotiek na výpočet mýta. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena služieb. Realizácia zákazky je rozdelená do dvoch fáz.

Tender na mýtne služby

Príprava zákazky po účinnosti zmluvy s budúcim dodávateľom má trvať deväť mesiacov, prevádzka je plánovaná na päť rokov, pri uplatnení opcie desať rokov.

Tender na mýtne služby nadväzuje na viac ako dva a štvrť roka trvajúcu súťaž na vybudovanie nového elektronického mýtneho systému a poskytovanie služieb technickej podpory, kde ÚVO po opätovnom vyhodnotení ponúk opäť posudzuje námietky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)