V Bratislave od pondelka uzavrú Mlynské nivy, hrozí dopravný kolaps

Bratislava - obmedzenia
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Už v piatok večer pre výstavbu rýchlostnej cesty R7 uzavreli viaceré zjazdy z Prístavného mosta. 

V Bratislave bude v pondelok 18. februára od skorého rána pre automobilovú dopravu a mestskú hromadnú dopravu (MHD) uzavretá ulica Mlynské nivy v súvislosti s výstavbou multifunkčného komplexu, súčasťou ktorého bude nová autobusová stanica.

Úplne vylúčená doprava bude v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou. Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené na rok, pre MHD na pol roka.

Už v piatok večer z dôvodu výstavby napojenia rýchlostnej cesty R7 na Bajkalskú a Prístavnú ulicu a na diaľnicu D1 uzavreli prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom. Táto uzávera potrvá pol roka. Bratislavu tak čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré vážne narušia plynulosť premávky v hlavnom meste.

Bratislava - ulice
Križovatka Mlynské nivy – Karadžičova. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Operačné stredisko

Bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko, ktoré bude riešiť problémy týkajúce sa dopravy. Verejnosti bude od pondelka, 18. februára, k dispozícii telefónna linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 do 22:00 hlásiť problémy v doprave, alebo klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 24 2000.

Inštalácia dopravných označení na semafore na križovatke Mlynské Nivy – Karadžičova. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Záchytné parkoviská

Mesto pre vodičov sprístupnilo tri nové záchytné parkoviská – na Zlatých pieskoch pre 130 áut, pri Cintoríne Vrakuňa s približne 250 parkovacími miestami, na Baltskej ulici vo Vrakuni majú vodiči k dispozícii ďalších dvesto miest.

Všetky záchytné parkoviská budú bezplatné a bez obmedzení. Magistrát vyzval ľudí, aby obmedzili používanie áut a viac využívali hromadnú dopravu.

Križovatka Mlynské Nivy – Karadžičova. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Bus pruhy na Gagarinovej ulici

Na Gagarinovej ulici smerom do mesta aj z neho zriadili nové autobusové pruhy, aby doprava s väčšou kapacitou mala prednosť a z veľkej časti sa vyhla zápcham, ktoré sa ešte zhoršia.

Od pondelka do konca marca bude MHD na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 zadarmo. Okrem toho bude Bratislavská integrovaná doprava v tomto období ponúkať aj 50-percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka.

Magistrát tiež pripravil pre motoristov odporúčané trasy, ktoré im pomôžu vyhnúť sa zápcham. Všetky informácie sú zverejnené na internetovej stránke www.zvladneme.to.

Inštalácia dopravných oznažení na semafore na križovatke Mlynské Nivy – Karadžičova. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom