V Bratislave štrajkovali dve tretiny vodičov MHD, trápi ich výpadok financií pre COVID-19 (foto)

BRATISLAVA: Výstražný štrajk vodičov MHD
Cestujúci na bratislavskej Hlavnej stanici počas výstražného štrajku vodičov Mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorý ohlásili odborové organizácie Dopravný podnik mesta Košice a Dopravný podnik Bratislava s cieľom upozorniť štátne orgány na poskytnutie finančnej pomoci od štátu prevádzkovateľom MHD v dôsledku výpadkov príjmov vyvolanom pandémiou Covid-19. Bratislava, 12. apríl 2021. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Do pondelkového výstražného štrajku sa zapojili dve tretiny vodičov mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informovala o tom hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Ľubica Melcerová.

„Do výstražného štrajku, ktorý sa konal dnes medzi 8:00 a 9:00 sa zapojili dve tretiny vodičov MHD, ktorí postupne po 8:00 doviezli cestujúcich na konečné zastávky, vozidlá odstavili a do 9:00 sa nezapojili do premávky,“ informovala hovorkyňa a dodala, že v snahe zachovať obsluhu najväčších nemocníc ostali premávať linky 9, 32, 98, 209 a 211.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Obsluhované boli aj všetky električkové radiály, ktoré pokryla náhradná autobusová doprava. „Po 9:00 sa podľa pokynov dopravného dispečingu, ktorý DPB posilnil na 16 ľudí, postupne obnovila premávka. V plnom rozsahu bola obnovená o 10:30,“ doplnila Melcerová.

Pondelkový štrajk ohlásili v piatok 9. apríla odborové organizácie DPB a Dopravného podniku mesta Košice s cieľom upozorniť štátne orgány na nevyhnutnosť poskytnutia finančnej pomoci od štátu prevádzkovateľom MHD v dôsledku výpadkov príjmov vyvolanom pandémiou COVID-19.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava