V Nitre už jazdí nový dopravca Transdev, okrem modernejších autobusov pribudli i ďalšie novinky (foto+video)

Transdev Nitra
MHD v Nitre zabezpečuje od 1. januára nový dopravca Transdev. Foto: www.facebook.com

Mestskú hromadnú dopravu v Nitre zabezpečuje od 1. januára nový dopravca Transdev. Spoločnosť uspela v tendri na služby mestskej hromadnej dopravy v Nitre a piatich priľahlých obciach, získala tak zákazku na desať rokov.

Do mesta pod Zoborom prišla s osemdesiatimi novými autobusmi v bledomodrej farbe, všetky sú podľa primátora Mareka Hattasa nízkopodlažné, vybavené klimatizáciou, bezpečnostnými kamerami, navigačnými panelmi alebo USB nabíjačkami.

Pribudli aj nové spôsoby platby

„Zvyšujeme komfort a kultúru cestovania v našom meste,“ povedal Hattas, ktorý si v sobotu skoro ráno jazdu novým autobusom v Nitre aj vyskúšal. Nový dopravca bude zatiaľ jazdiť podľa doterajšieho cestovného poriadku, nemení sa ani výška cestovného.

Pribudli však nové druhy cestovných lístkov a nové spôsoby platby. Všetky doterajšie spôsoby platby, teda čipová karta, SMS platba alebo platba za lístok v hotovosti u vodiča, zostali zachované. Cestujúci však môžu platiť aj bankovou kartou alebo mobilnou aplikáciou. Platba v hotovosti bude aj naďalej najmenej výhodná.

Zákazku chceli až traja dopravcovia

Doterajšiemu dopravcovi, spoločnosti Arriva Nitra, skončila zmluva s mestom 31. decembra 2021. Verejné obstarávanie nového dopravcu s hodnotou zákazky 130 miliónov eur na desať rokov označil primátor Marek Hattas za najväčší tender v histórii Nitry.

O zákazku sa uchádzali až traja dopravcovia, to je podľa Hattasa v slovenských pomeroch nevídaný jav.

Transdev Nitra
Transdev Nitra.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hattas
Firmy a inštitúcie Arriva NitraTransdev