V rámci Dňa bez áut môžu ľudia jazdiť prešovskou MHD zadarmo, ako lístok vám poslúži vodičský preukaz

Prešov, autobus
Prešovská MHD Foto: www.presov.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

V piatok 22. septembra sa v meste Prešov uskutoční Deň bez áut. Počas podujatia, konaného v rámci Európskeho týždňa mobility, môžu držitelia vodičských preukazov cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD) zadarmo.

Vodičský preukaz ako cestovný lístok

Vo štvrtok 21. septembra chystá prešovská radnica raňajky pre tých, ktorí sa Európskeho týždňa mobility zapájajú. Ako informoval hovorca Dopravného podniku mesta Prešov Vladimír Tomek, dopravca v spolupráci s mestami Prešov a Veľký Šariš a okolitými obcami umožní počas dňa použiť pri cestovaní MHD Prešov ako cestovný lístok platný vodičský preukaz akejkoľvek skupiny, vydaný v ktoromkoľvek štáte Európskej únie.

„Preukaz platí na všetkých denných linkách MHD v Prešove v I. aj v II. tarifnom pásme. Na nočných linkách platí štandardná tarifa MHD,“ skonštatoval Tomek. Zároveň upozornil, že dodatočné preukazovanie platného vodičského preukazu dopravca nebude akceptovať.

„Nárok na bezplatnú prepravu počas Európskeho týždňa mobility nie je zadefinovaný v prepravnom poriadku MHD v Prešove, z tohto dôvodu cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok,“ dodal Tomek.

Päť stanovíšť raňajok

Ako pripomenula tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, už vo štvrtok 21. septembra od 6:30 do 9:30 ponúkne mesto na piatich stanovištiach raňajky pre tých, ktorí sa zapájajú do Európskeho týždňa mobility. Stánky s občerstvením pre cyklistov budú umiestnené na Hlavnej ulici pri budove Mestského úradu.

Na Švábskej ulici pri fontáne a pri nákupných strediskách Opál na sídlisku Sekčov, Centrum na Prostějovskej ulici na Sídlisku III a Centrál na ulici Čsl. armády na Sídlisku II. „Zároveň si od 13:00 do 17:00 si bude možné nechať na Hlavnej ulici skontrolovať a nastaviť svoj bicykel,“ doplnila Šitárová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Šitárová
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta PrešovEU Európska úniaMestský úrad v Prešove