V Trnave pribudnú desiatky ďalších bicyklov určených na zdieľanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bicykle.jpg
Foto: Pixabay.com

Samospráva dostala 84-tisíc eur na ich nákup od mestskej spoločnosti, ktorá posledné dva roky hospodárila so stratou

Do systému zdieľaných elektrobicyklov v Trnave pribudne k terajším päťdesiatim ďalších viac ako tridsať bicyklov s elektrickým pohonom. Trnava získala 84-tisíc eur na ich nákup zo spoločnosti TT-IT, ktorú vlastní. Tým, že išlo o dar určený len na bicykle a príslušenstvo, boli z rozhodovania o použití peňazí vyradení mestskí poslanci.

Pôjde o rozšírenie existujúcej schémy zdieľaných elektrobicyklov,“ informoval hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič.

Trnava testovala zdieľané bicykle vlani na jeseň, od 1. marca tohto roku spustila ostrú prevádzku. Už prvé týždne ukázali, že bicyklov je málo a zohnať voľný býva problém.

Prvých päťdesiat elektrobicyklov mestu daroval developer, ktorý v Trnave stavia komplex bytových domov Arboria.

Prvých 15 minút zadarmo

Základnou myšlienkou zdieľania bicyklov je podľa Tomašoviča poskytnúť ľuďom rýchlu dopravu v rámci Trnavy tak, aby čo najmenej zaťažovali dopravnú infraštruktúru.

Požičanie bicykla je na prvých pätnásť minút zadarmo, po ich uplynutí je spoplatnené podľa cenníka. Úhrada za používanie bicyklov sa používateľom odrátava zo vstupného dvadsaťeurového poplatku.

Mesto Trnava dostalo dar na posilnenie systému zdieľaných bicyklov od mestskej spoločnosti, ktorá v rokoch 2017 aj 2018 hospodárila so stratou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať