Vlaky nejazdia na hlavnej trati medzi Žilinou a Púchovom, obmedzenie potrvá týždeň

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK, vlak
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná osobná doprava na úseku Žilina – Púchov na hlavnej trati z a do Bratislavy je na týždeň obmedzená. Pre výlukové práce tam od 19. do 26. júna nepremávajú osobné vlaky, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) za ne zaviedla náhradnú autobusovú dopravu.

Zároveň upozornila cestujúcich na predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou v trvaní približne 15 minút. Diaľkové vlaky aj ranný regionálny expres REX 1701 z Trenčína do Žiliny budú zmeškávané.

Obmedzenia budú do 26. júna

V stredu 19. júna medzi Žilinou a Púchovom od rána nejdú všetky osobné vlaky, počnúc spojmi na linke Žilina – Trenčín-Zlatovce a opačne. Počas celého dňa následne nepôjdu od štvrtka 20. do utorka 25. júna.

V stredu 26. júna na spomínanom úseku nebudú osobné vlaky premávať končiac spojmi s odchodmi z Púchova 16:32 do Žiliny s príchodom 17:16 a opačne zo Žiliny 16:44, z Púchova 17:29 do Trenčína-Zlatoviec s dojazdom 18:11.

Budú jazdiť náhradné autobusy

Cestujúci majú za vlaky k dispozícii náhradnú autobusovú dopravu medzi Žilinou a Púchovom, jej trasa vedie cez Horný Hričov, Dolný Hričov, Bytču, Predmier, Plevník-Drienové, Považskú Teplú, Považskú Bystricu a Nosice.

Úsek Žilina – Púchov má 43 kilometrov, trať Bratislava – Žilina je dlhá 201 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko