Vlaky v okolí Bardejova obmedzila výluka, národný dopravca zabezpečil náhradnú autobusovú dopravu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|||
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: slovakrail.sk. |||
Tento článok pre vás načítala AI.

Viaceré vlaky medzi Bardejovom a Raslavicami nahradila autobusová doprava. Dôvodom niekoľkohodinového obmedzenia 13. a 14. júna na železničnom úseku na hornom Šariši je plánovaná úprava infraštruktúry.

Železničná spoločnosť Slovensko informovala, že výluka sa po oba dni týka šiestich osobných vlakov jazdiacich na linke medzi Prešovom a Bardejovom. Náhradnú dopravu na spomínanom úseku mohli cestujúci využiť vo štvrtok a môžu aj v piatok za tri vlaky, ktoré majú odchod z Bardejova každé dve hodiny od 8:30 do 12:30, a za tri spoje opačne z Raslavíc od 9:01 do 13:01.

Obmedzenie pre práce na trati

Národný vlakový osobný dopravca upozornil na predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou v trvaní asi 10 minút. Náhradná doprava za tieto vlaky medzi Bardejovom a Raslavicami zastavuje aj pri Kľušove, v Bartošovciach, Vaniškovciach. Úsek Raslavice – Bardejov má 25 kilometrov, trať Prešov – Bardejov je dlhá 45 kilometrov.

Pre práce na trati bola vo štvrtok obmedzená železničná doprava aj na úseku Úpor – Michaľany v okrese Trebišov. Od rána tam v priebehu asi štyroch hodín nešlo desať osobných vlakov, aj v tomto prípade mali cestujúci k dispozícii náhradnú dopravu medzi Úporom a Michaľanmi cez Stanču, Veľaty a Lastovce.

Avizované meškanie približne 15 minút

Vlaky, ktorých sa týkala táto výluka, mali avizované meškanie približne 15 minút. Úsek Michaľany – Úpor je dlhý 13 kilometrov, je na začiatku trate Michaľany – Medzilaborce mesto v dĺžke 107 kilometrov. Tá prechádza aj cez Bánovce nad Ondavou, Michalovce, Strážske, Humenné či Hrabovec nad Laborcom.

Na úseku Bánovce nad Ondavou – Humenné aktuálne pokračuje komplexná rekonštrukcia a elektrifikácia infraštruktúry. Z tohto dôvodu je zavedená náhradná autobusová doprava na úsekoch Michalovce – Humenné – Stakčín, Michalovce – Humenné – Medzílaborce mesto a Nižný Hrabovec – Humenné do ukončenia výlukových prác.

Informácie o aktuálnych výlukách s náhradnou autobusovou dopravou a iných obmedzeniach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko