Vo Veľkej Lomnici štartuje prestavba frekventovaného mosta, s rekonštrukciou vzniknú aj dopravné obmedzenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dopravné obmedzenia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská správa ciest (SSC) štartuje po zimnom období výstavbu nového mosta na frekventovanom ťahu cesty I/66 vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok. Účelom stavby za takmer 1 milión eur je prestavba mosta a rekonštrukcia priľahlého úseku cesty prvej triedy.

Ako ďalej informoval Lukáš Trepáč z odboru komunikácie SSC, celková dĺžka rekonštrukcie predstavuje 290 metrov a potrvá približne do konca októbra. Stavebné práce si vyžiadajú nevyhnutné dopravné obmedzenia.

Most si vyžaduje prestavbu

Slovenská správa ciest nový most vybuduje v mieste starého mosta. Dôvodom prestavby je vek mosta a jeho zlý stavebný stav.

„Výstavbou nového mosta zabezpečíme spoľahlivú, plynulú a bezpečnú premávku za vyhovujúcej zaťažiteľnosti mosta. V okolí mosta spevníme podložia vozovky aj krajnice, dobudujeme a zrekonštruujeme krajnice a natiahneme nový kryt vozovky,“ vymenoval Trepáč.

Odvodnenie komunikácie zabezpečuje podľa jeho slov jej pozdĺžny a priečny sklon. Súčasťou výstavby je aj úprava koryta potoka.

Vzniknú dopravné obmedzenia

Od pondelka 8. apríla bude doprava v dotknutom úseku obojsmerne presmerovaná na obchádzkovú trasu cez dočasný most v dĺžke 60 metrov.

Podľa harmonogramu prác by mala byť výstavba ukončená do konca októbra 2024, práce si podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv vyžiadajú takmer 999-tisíc eur vrátane DPH.

„Keďže ide o frekventovaný úsek cesty, v čase dopravnej špičky môžu vznikať kolóny a zdržanie. Slovenská správa ciest žiada všetkých vodičov o trpezlivosť, ohľaduplnosť, ostražitosť s dôrazom na zvýšenú bezpečnosť,“ dodal Trepáč.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest