Vo Vysokých Tatrách pribudla nová medzinárodná linka. Cestujúci si môžu lístky zakúpiť priamo u vodiča

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nové medzinárodné autobusové spojenie
Vysokým Tatrám pribudlo nové medzinárodné autobusové spojenie. Poľský dopravca zaviedol linku na trase Nový Targ – Starý Smokovec. Foto: www.tatry.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Vysokým Tatrám pribudlo nové medzinárodné autobusové spojenie. Poľský dopravca zaviedol linku na trase Nový Targ – Starý Smokovec. Autobusy však premávajú len počas víkendov a sviatkov, odchody majú dvakrát denne v oboch smeroch, pričom cesta trvá hodinu a pol.

Informovalo o tom Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, podľa ktorého si cestujúci môžu lístky zakúpiť priamo u vodiča či cez internetovú stránku dopravcu.

Lístok priamo u šoféra

Poľská spoločnosť Koleje Malopolskie zabezpečuje od roku 2015 okrem železničnej aj autobusovú verejné prepravu.

„Pribudla nám tretia medzinárodná autobusová linka, čo je veľký posun vpred. Menšie, 20-miestne autobusy premávali pôvodne len na trase Nový Targ – Jurgov. Po mnohých rokovaniach s ministerstvom dopravy sa nám podarilo predĺžiť linku až do Starého Smokovca,“ uviedol primátor Vysokých Tatier Jozef Štefaňák. Výhodou je podľa jeho slov to, že cestujúci si môžu zakúpiť lístok aj priamo u šoféra.

„Naďalej pracujeme na tom, aby pribudli ďalšie zaujímavé spojenia, aby ľudia využívali hromadnú dopravu,“ dodal.

Premávajú počas víkendov a sviatkov

Podľa ZCR Vysoké Tatry autobusy premávajú počas víkendov a sviatkov na trase Nový Targ (železničná stanica), Gronkov – Bialka Tatranská – Tatranská Bukovina – Čierna Hora – Jurgov – Podspády – Ždiar – Tatranská Kotlina – Kežmarské Žľaby – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec. Odchody zo Starého Smokovca do Poľska sú v sobotu, nedeľu a počas sviatkov o 11:15 a 17:15. Autobusy z Nového Targu na Slovensko odchádzajú o 9:30 a 15:15.

Združenie zároveň pripomenulo, že okrem novej linky premávajú cez Tatry, so zastávkou v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, napríklad aj veľkokapacitné autobusy súkromnej spoločnosti, ktoré zabezpečujú spojenie s letiskami Budapešť, Krakov a priame napojenie na 34 slovenských a zahraničných miest.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef Štefaňák
Firmy a inštitúcie Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry