Vodiči už jazdia po opravených cestách, Trenčiansky kraj investoval do rekonštrukcií milióny eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cestári, asfalt
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Približne 58 kilometrov ciest II. a III. triedy sa za necelé tri mesiace podarilo opraviť Trenčianskemu samosprávnemu kraju (TSK). Vďaka investícii 6,6 milióna eur sa skvalitnil povrch vozoviek na 44 cestných úsekoch v kraji. Predseda TSK Jaroslav Baška ešte pred začiatkom rekonštrukčných prác vyhlásil, že ide o historicky najvyššiu sumu investovanú do cestnej infraštruktúry v kraji. Najviac úsekov cestári zrekonštruovali v okresoch Trenčín a Považská Bystrica, kde cestári opravili po deväť úsekov.

Súťaž na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy v Trenčianskom kraji vyhralo konzorcium firiem Doprastav, Metrostav a Cesty Nitra. Víťazné konzorcium sa zmluvne zaviazalo opraviť 44 cestných úsekov v celkovej dĺžke 58 kilometrov v 80-dňovej lehote do konca októbra. Rekonštrukčné práce sa nevyhli ani jednému z deviatich okresov kraja.

Navyšujú prostriedky na opravy

Od roku 2014 trenčianska župa každoročne navyšuje finančné prostriedky na zlepšenie kvality cestnej infraštruktúry. Kým pred piatimi rokmi na území kraja opravili cesty za 2,1 milióna eur, tento rok bola už investícia trojnásobná.

Rekonštrukcia ciest spočívala najmä v odfrézovaní, zdrsnení a zrovnávaní komunikácie cestnou frézou. Lokálne boli vyrovnané nerovnosti asfaltovým betónom a následne položené nové asfaltové zmesi. V rámci opráv na vybraných úsekoch sa očistili krajnice a priekopy či osadili smerové cestné stĺpiky,“ priblížil jesenné dianie na krajských cestách riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš.

Pracujú na ďalších úsekoch

Spokojný s výsledkom jedenásť týždňov trvajúcich rekonštrukčných prác je aj trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Ďakujem obyvateľom kraja za trpezlivosť, ktorú mali v súvislosti s dopravnými obmedzeniami počas rekonštrukcie ciest. Verím, že investícia kraja do ciest II. a III. triedy sa premietne aj do ich kvality, ktorú ocenia aj samotní motoristi,“ povedal Baška.

Stavebný ruch na cestách Trenčianskeho kraja sa nekončí, pracuje sa na štyroch úsekoch ciest II. triedy, na rekonštrukciu ktorých sa župe podarilo získať financie z eurofondov. Ide o úseky cesty č. II/517 Považská Bystrica – Domaniža, II/579 Hradište – Partizánske, II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava a II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Baška