Železničná doprava v okolí Lučenca bude obmedzená, výluky sa týkajú aj rýchlikov Gemeran

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaky, vlak, vozeň
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Železničná osobná doprava na juhu stredného Slovenska bude niekoľko dní čiastočne obmedzená. Dôvodom sú práce na úprave infraštruktúry na viacerých úsekoch v okolí Lučenca, vrátane novohradskej časti južnej trate medzi Zvolenom a Košicami.

Linka Lučenec – Breznička

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala o plánovaných výlukách s tým, že zabezpečí náhradnú autobusovú dopravu. Zároveň upozornila na predpokladané meškania vlakov dotknutých obmedzeniami v trvaní približne 15 minút.

Na úseku Lučenec – Breznička v pondelok 17. júna vypadli dva osobné vlaky jazdiace na regionálnej linke Lučenec – Utekáč. Ide o spoje s odchodmi z Lučenca 8:53, z Brezničky 9:13, ktoré majú príchod do Utekáča 10:13, a opačne s odchodmi z Utekáča 8:22, z Brezničky 9:17 a príchodom do Lučenca 9:38. Za oba spoje môžu cestujúci využiť náhradnú dopravu na trase Lučenec – Lučenec, Opatová – Veľká Ves – Kalinovo – Breznička.

Výluka rýchlikov

Tie isté dva vlaky nepôjdu od utorka 18. do piatka 21. júna na úseku Poltár – Breznička. Odchod majú z Poltára 9:08, z Brezničky 9:17 smerom do Lučenca, spätne z Brezničky 9:21, z Poltára 9:30 do Utekáča. Nahradí ich autobus medzi Poltárom a Brezničkou so zastávkou aj pri stanici Poltár, Zelené.

V stredu 19. a vo štvrtok 20. júna bude pre úpravu infraštruktúry výluka aj na úseku Lučenec – Fiľakovo. Po oba dni sa dotkne dvoch rýchlikov Gemeran na linke Zvolen – Košice a späť. Konkrétne na uvedenom úseku nepôjdu rýchliky, ktoré majú odchody z Fiľakova zastávky 9:30, z Lučenca 9:47 smerom do Zvolena a opačne z Lučenca 10:12, z Fiľakova zastávky 10:28 do Košíc. Náhradná doprava za rýchliky medzi železničnými stanicami v Lučenci a Fiľakove zastaví aj na autobusovej stanici vo Fiľakove.

Spoj medzi Lučencom a Fiľakovom

Medzi Lučencom a Fiľakovom zastávkou vypadnú aj dva osobné vlaky jazdiace na linke Jesenské – Lučenec a späť. Tieto spoje majú odchody z Jesenského 9:12, z Fiľakova zastávky 9:44 s príchodom do Lučenca 10:04 a opačne z Lučenca 9:50, z Fiľakova zastávky 10:14 s príchodom do Jesenského 10:47. Trasa náhradnej dopravy za osobné vlaky vedie tiež medzi vlakovými stanicami v Lučenci a Fiľakove, pričom zastávky sú aj v miestnych častiach obce Fiľakovské Kováče – Fiľakovské Kľačany a Kurtáň, ako aj na autobusovom nástupišti vo Fiľakove.

Úseky Lučenec – Breznička a Poltár – Breznička majú 13 a 6 kilometrov, sú súčasťou trate Lučenec – Utekáč dlhej 41 kilometrov, vedúcej aj cez Kalinovo, Poltár či Kokavu nad Rimavicou. Úsek Lučenec – Fiľakovo zastávka je dlhý 14 kilometrov, nachádza sa na 230-kilometrovej trati Zvolen – Košice. Tá prechádza napríklad cez Detvu, Lučenec, Fiľakovo zastávka, Jesenské, Lenartovce, Tornaľu, Plešivec, Rožňavu, Moldavu nad Bodvou.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko