Železničnú dopravu na hlavnej trati pri Trenčíne museli prerušiť, vlak zrazil človeka v koľajisku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vlak, trať, koľaje
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 30. mája 17:57

Železničnú dopravu na úseku Trenčín – Trenčianska Teplá vo štvrtok prerušili takmer na hodinu a pol. Dôvodom mimoriadnej udalosti bola nehoda, keď expres 605 Tatran z Bratislavy do Košíc zrazil v Trenčíne osobu v koľajisku.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na sociálnej sieti informovala, že premávka na uvedenom úseku bola prerušená od 10:50 do 12:12.

Meškania vlakov

V dôsledku toho viaceré vlaky na hlavnej trati medzi Bratislavou a Žilinou meškali približne hodinu a viac. Samotný vlak, ktorý zrazil človeka, podľa portálu meskanievlakov.info prišiel do Púchova po 13. hodine s oneskorením 134 minút.

V Bytči o polhodinu neskôr zvýšil meškanie na 141 minút. Expres s plánovaným odchodom z Bratislavy 9:27 mal podľa cestovného poriadku doraziť do Košíc o 14:53. Vlak pre nehodu napokon prišiel do cieľovej stanice s viac ako dvojhodinovým oneskorením o 17:16, teda o 143 minút neskôr ako mal.

Meškanie vlakov InterCity a Považan

ZSSK oznámila, že vlak InterCity z Košíc do Viedne s príchodom pred 13:30 aj expres 602 Tatran z Košíc do hlavného mesta, kam mal prísť zhruba o 12:30, meškali z Trenčianskej Teplej takmer hodinu.

Rýchlik 705 Považan z Bratislavy do Žiliny s príchodom 12:30 sa oneskoril z Trenčína viac ako hodinu. Opačný rýchlik 706 Považan zo Žiliny do metropoly, kam mal pôvodne prísť po 14. hodine, sa zdržal v Trenčianskej Teplej polhodinu.

Meškania v okolí Trenčína

Osobný vlak z Trenčianskej Teplej do Horného Srnia, kam plánoval prísť krátko popoludní, hlásil meškanie už na začiatku skoro 50 minút. Osobný vlak z Trenčína do Myjavy s príchodom pred 14. hodinou sa oneskoril 35 minút.

Národný dopravca odriekol niektoré osobné vlaky na linke Trenčín-Zlatovce – Žilina a späť v dotknutom úseku Trenčianska Teplá – Trenčín-Zlatovce a opačne.

Úsek Trenčín – Trenčianska Teplá má 8 kilometrov, je súčasťou trate Bratislava – Žilina dlhej 201 kilometrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko