Budaj vnáša do zákona o envirozáťažiach podľa Klubu 500 nevraživosť, nemal by od podnikateľov vyžadovať preplatenie

MŽP: Zhodnotenie po roku ministra vo funkcii
Minister životného prostredia SR Ján Budaj. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Združenie zamestnávateľov Klub 500 vyzýva ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO), aby do zákona o environmentálnych záťažiach nevnášal osobnú nevraživosť.

Krajina bez priemyslu nebude fungovať

Žiada tiež, aby si od podnikateľov nevynucoval náklady za sanáciu záťaží starých aj sto rokov. Krajina bez priemyslu podľa združenia nebude fungovať. Informoval o tom Klub 500 v tlačovej správe.

„Žiadame ministra životného prostredia, aby do zákona nevnášal osobnú nevraživosť voči niektorým podnikateľom, ktorí sprivatizovali podniky, ktoré boli na pokraji krachu a aby im nevnucoval náklady na staré environmentálne záťaže aj spred 100 rokov. Nie je to fér,“ uviedol predseda Klubu 500 Vladimír Soták.

Diskriminačné prostredie

V čase znečistenia boli podľa združenia areály podnikov v rukách štátu, záťaže sú tak pozostatky zo 60. až 80. rokov 20. storočia, dokonca staršie. Združenie preto vníma ako neprijateľné, aby boli osoby spätne nútené podieľať sa majetkovo na ich likvidácii.

„Ustanovenia týkajúce sa refundácie môžu zároveň zasiahnuť do práva na podnikanie a vytvoriť diskriminačné prostredie bez rešpektovania potreby rovnakých podmienok v podnikaní vo fungujúcom trhovom hospodárstve,“ uzavrel výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ján BudajTibor GregorVladimír Soták
    Firmy a inštitúcie Klub 500