Chod SHMÚ je ohrozený, ústav s financiami vydrží maximálne do leta

Shmu
Budova Slovenského hydrometeorologického ústavu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) plánuje zlú finančnú situáciu Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) riešiť na stretnutí s ministrom financií SR Igorom Matovičom (OĽaNO). Ako priblížil po skončení utorkového rokovania vlády, s Matovičom sa dohodli na stretnutí na ministerstve financií.

„Štátny rozpočet trpí mnohými problémami. Vchádzame pravdepodobne do vážnej krízy, keď bude potrebné pomáhať predovšetkým ľuďom, rodinám a domácnostiam zasiahnutými vysokou infláciou alebo energetickou chudobou. Napriek tomu som, samozrejme povinný, obhajovať záujem tejto štátnej služby,“ komentoval Budaj.

Doplnil, že SHMÚ považuje za dôležitý prvok aj medzinárodne, pre domáce firmy a občanov. Podľa informácií Denníka E by mali SHMÚ vystačiť financie iba do leta.

Budaj potvrdil, že sa s riaditeľom SHMÚ Martinom Benkom stretol v pondelok (11. apríla) aj v utorok (12. apríla) ráno, aby mu predložil podrobné informácie o tom, ako naliehavé sú jeho finančné požiadavky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán BudajMartin Benko
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRSHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav