Chovatelia dojčiacich kráv, oviec a kôz sa dočkali, PPA spustila vyplácanie doplnkových platieb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kravy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala s vydávaním prvých rozhodnutí o platbe pre chovateľov dojčiacich kráv, oviec a kôz v rámci Kampane 2024.

    Prví žiadatelia o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky (VDJ 2024) už majú svoje rozhodnutia v elektronických schránkach.

    Prvé výsledky kampane

    „Spoločné úsilie poľnohospodárov a kolegov na PPA prináša prvé výsledky Kampane 2024. Procesy sú nastavené dobre a verím, že aj žiadatelia cítia rozdiel medzi bývalým nastavením PPA a dnešným,“ zhrnul generálny riaditeľ PPA Marek Čepko.

    PPA oznámila, že žiadatelia, ktorí predložili žiadosť o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky v roku 2024, už začínajú dostávať rozhodnutia o platbe.

    Platba zo štátneho rozpočtu

    Táto platba je poskytovaná výlučne zo štátneho rozpočtu a je zameraná na podporu chovateľov dojčiacich kráv, oviec a kôz. Žiadatelia podávajú svoje žiadosti každoročne v priebehu mesiaca február.

    Čepko inforomoval, že v roku 2024 PPA obdržala platné žiadosti od 2 390 žiadateľov s celkovým objemom žiadaných prostriedkov 3 648 195,15 Eur. Doposiaľ agentúra rozhodla v 2 345 prípadoch, pričom v ostatných prípadoch ešte prebiehajú kontrolné procesy.

    Ďalšie k téme

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Viac k osobe: Marek Čepko
    Firmy a inštitúcie: PPA Pôdohospodárska platobná agentúra