Ďalšia zima je pre hoteliérov v Tatrách nočnou morou. Obávajú sa, že nebudú môcť ubytovať turistov

Vysoké Tatry
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

V hoteloch v regióne Vysokých Tatier panuje obava pred nastávajúcou zimou. Dôvodom je aktuálne nastavenie COVID automatu, ktorý v čiernom stupni nedovoľuje ubytovanie.

Neistotu hotelierov tlmočila pre agentúru SITA Lucia Blašková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry.

Podľa jej slov je ďalšia zima bez týchto služieb pre podnikateľov nielen nočnou morou, ale zároveň neakceptovateľná. „Snažíme sa apelovať na príslušné inštitúcie, aby s podnikateľmi naďalej komunikovali a hľadali riešenie,“ uviedla.

Začali prípravy na zimnú sezónu

V horskom regióne sa už prípravy na zimnú sezónu začali. Blašková zdôraznila, že práve lyžovačka a s tým spojené ubytovanie a wellness sú pre túto oblasť nosným produktom.

„Veríme, že nájdeme cestu, ako bezpečne poskytovať služby a vítať hostí v regióne. Z prestriedania uplynulých ročných období, keď sme mohli aj nemohli poskytovať služby, rôznymi spôsobmi sa prispôsobovali aktuálnym vyhláškam a pravidlám, sme natrénovaní a najväčšiu inšpiráciu berieme zo zahraničných krajín, ktoré jedna za druhou ohlasujú postupné rušenie rôznych opatrení,“ opísala výkonná riaditeľka OOCR.

Nechcú útek lyžiarov do Rakúska

Miestni poskytovatelia služieb nechcú, aby im lyžiari odchádzali do Rakúska len preto, že nebudú môcť poskytovať vo Vysokých Tatrách plné služby.

„Chceme, aby sa tu lyžiar ubytoval, najedol a užil si pravú zimu bezpečne a podporil trpiaci domáci cestovný ruch,“ dodala Blašková.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Lucia Blašková
    Firmy a inštitúcie Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Vysoké Tatry