Dve Češky zablúdili v Tatrách, horskí záchranári ich museli ratovať počas noci

Horskí záchranári
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Horskí záchranári museli v noci vyraziť do terénu, ich pomoc potrebovali dve české turistky. Vo Vysokých Tatrách zablúdili na turistickom chodníku medzi Batizovským plesom a Sliezskym domom.

Dezorientované turistky

Ako v stredu informovala Horská záchranná služba (HZS), turistky vyrazili neskoro dopoludnia na túru a na chodníku ich zastihla búrka.

Premočené, vyčerpané s miernym podchladením zišli z magistrály na žltý turistický chodník, ktorý vedie k Velickému mostu a ďalej do Tatranskej Polianky. Keďže boli podľa záchranárov bez svetla, nevedeli ďalej v tme pokračovať, blúdili, a tak požiadali o pomoc.

Na túry treba vyraziť ráno

Oproti im odišli dvaja záchranári HZS z Vysokých Tatier. Turistky po ich nájdení zateplili a transportovali do ubytovacieho zariadenia.

Horská záchranná služba opakovane upozorňuje turistov, aby si pred túrou, respektíve v oblasti, kde je cieľ ich túry, pozreli vývoj počasia. Pripomína, že v horách sa počas letných mesiacov výrazne zvyšuje búrková činnosť.

„Návštevníkom horských oblastí odporúčame, aby na túry nastupovali v skorých ranných hodinách a aby sa pri prognóze búrkovej činnosti vyhýbali exponovaným trasám, z ktorých nemajú kam ujsť,“ uviedli horskí záchranári.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba