Enviropolícia objasnila v okrese Senec nelegálne ukladanie odpadu za milióny eur (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nelegálna skládka
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vyšetrovateľ enviropolície obvinil zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi muža z Baky v okrese Dunajská Streda, ktorý v rokoch 2021 až 2023 na nelegálnej skládke Studené v katastri obce Most pri Bratislave v okrese Senec neoprávnene ukladal rôzny stavebný odpad.

Viac ako 100-tisíc metrov kubických odpadu

V areáli podľa hovorcu prezídia Policajného zboru Romana Hájka postupne protiprávne uložil viac ako 100-tisíc metrov kubických odpadu.

Konkrétne išlo rôzne zmesi betónu, tehál, škridiel, obkladového materiálu a keramiky, zeminy a kameniva, zmiešané odpady zo stavieb a demolácií, ako aj ďalší odpad. Podľa znaleckého posudku náklady na odstránenie tohto odpadu budú vo výške viac ako štyri milióny eur.

Ohrozovanie environmentálnych záujmov

„Kto čo aj z nedbanlivosti nakladá s odpadmi vo veľkom rozsahu v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, potrestá sa odňatím slobody až na osem rokov,“ pripomenul Roman Hájek.

Polícia upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, pretože takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Roman Hájek
Firmy a inštitúcie PPZ Prezídiu policajného zboru