Hlas-SD vyzýva na odvolanie šéfa pozemkového fondu Marosza, varuje pred ďalším odlivom peňazí do „mešcov" ľudí OĽaNO

Strana Hlas SD
Strana Hlas-SD na tlačovej konferencii k odvolávaniu ministra Romana Mikulca. Foto: www.facebook.com

Strana Hlas – sociálna demokracia vyzýva predsedu vlády Eduarda Hegera, aby bezodkladne odvolal súčasného šéfa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Jána Marosza a zamedzil tak ďalšiemu rozkrádaniu štátneho majetku. Strana zároveň podá podnet na Najvyšší kontrolný úrad SR, aby konanie generálneho riaditeľa SPF vo veci nehospodárneho nakladania s majetkom štátu preveril.

Heger nezvláda vlastný úrad

Hlas-SD ďalej tvrdí, že predseda vlády Eduard Heger nie je schopný zvládať vlastný úrad, nieto ešte manažovanie ministerstva financií a zdravotníctva.

Tento fakt podľa opozičnej strany dokazuje aj situácia na SPF, kde vládne rodinkárstvo a korupčné praktiky. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Katechét bez skúseností

SPF je priamo podriadený Vláde SR, ktorú riadi Eduard Heger. Medializované informácie však ukazujú, že nominant OĽaNO, katechét bez akýchkoľvek skúseností Ján Marosz z neho vysáva peniaze pre ľudí z OĽaNO a šikanuje vlastných zamestnancov. Od poľnohospodárov i samospráv zároveň dostávame informácie, že SPF absolútne nefunguje, zmluvy sa nehýbu a zo strany SPF dokonca dochádza k možnému protizákonnému konaniu,“ povedal poslanec NR SR a člen predsedníctva Hlas-SD Róbert Puci.

Odliv do „mešcov“ OĽaNO

Dodal, že ďalšie pôsobenie Marosza vo funkcii generálneho riaditeľa SPF by znamenalo vážne problémy pri čerpaní eurofondov samosprávami pre odliv peňazí daňových poplatníkov do „mešcov“ ľudí blízkych OĽaNO.

SPF spravuje každý štvrtý hektár ornej pôdy, teda 700 000 hektárov, čo predstavuje majetok štátu v hodnote miliárd eur. „Je neakceptovateľné, aby členovia vlády zo strán, ktoré sa všade oháňajú bojom proti korupcii zatvárali pred konaním generálneho riaditeľa Jána Marosza oči,“ uzavrel Puci.

Agentúra SITA požiada o reakciu Úrad vlády SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJán MaroszPatrícia Medveď MacíkováRóbert Puci
Firmy a inštitúcie Hlas-SDNKÚ Najvyšší kontrolný úradOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSPF Slovenský pozemkový fond